reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei, rakipleri gibi Türkiye’de telefon üretmeye hazırlanıyor

Türkiye pazarına çok büyük önem veren isimlerden Huawei, rakiplerin izinden gidiyor. Firma Türkiye’de telefon üretmeye hazırlanıyor.

Advertisement

INBUSINESS’tan Mustafa Orhun Çetin’in Huawei Türkiye’den aldığı bilgiye göre firma Xiaomi, OPPO ve Realme firmaları gibi Türkiye’de bir fabrika kurmak istiyor.

Bu fabrikanın amacı ise yukarıda da söylediğimiz gibi Türkiye’de yerli olarak akıllı telefon üretmek. Söylendiği kadarıyla şirket iki farklı lokasyonda araştırma yaparak bu konuda planlama aşamasına geçmiş durumda.

Şimdilik konuda Huawei Türkiye’de gelmiş detaylı bir açıklama bulunmuyor. Ancak bu önemli süreç hakkında Huawei Tüketici Elektroniği Türkiye Ülke Müdürü Allen Yao, “Yerel üretime geçmek için iki nokta belirledik, Huawei genel merkezimiz ile görüşmelerimiz devam ediyor. Üretim için planlama ve hazırlık aşamasındayız” diyor.

Huawei’nin henüz Türkiye’de hangi telefonları üretmek istediği bilinmiyor. Şu an Türkiye’de birçok firma yerli üretim telefonlara sahip. Bunları hemen aşağıdaki haberden görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, neden Türkiye’de telefon üretmek istiyor?

Firmaların bu yerli üretim hamlesinin arkasında ciddi vergi / maliyet avantajları yer alıyor. Bu telefonlar gümrükten değil direkt olarak fabrikadan satışa çıkarıldığı için firmalar daha uygun fiyatlar belirleyebiliyor.

Burada fabrika adımları spesifik olarak 200 dolar altı telefonlar için atılıyor. Bu konuda tam olarak ne demek istediğimizi buradaki haberimizden inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Nvidia’dan gelişmiş yapay zeka temelli çizim sistemi