reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei, şaşırtan sahte akıllı telefon sorunuyla gündemde

Son dönemde sık sık Amerika ile olan sorunlarla gündeme gelen Huawei, büyük bir sorun daha yaşıyor. Bunun merkezinde sahte akıllı telefonlar yer alıyor.

Sahte teknolojik ürün denildiği zaman herkesin aklına ilk olarak Çin geliyor. Özellikle Apple ve Samsung’un ürünlerini kopyalama ve sahtelerini üretme konusunda kendisini aşan Çin merkezli merdiven altı şirketler, şimdi Huawei’yi de hedef almış durumda. Çin merkezli bir şirket olan ve popülerliğini çok ciddi şekilde artıran Huawei, bu yüzden “sahtecilerin” yeni odağı olmuş gibi görünüyor. Çünkü kısa süre önce Çin’de polis tarafından değeri milyon doları bulan tam 600 adet sahte Huawei akıllı telefon yakalanmış. Telefonlar yanında sahte aksesuarların yakalandığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Huawei

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei odaklı sahte telefon konusu gündeme gelmiyordu

Ancak görünüşe bakılırsa Çin pazarında işler el atından sürüyor. Bu açıdan yeni telefon alırken mutlaka sağlam yerleri tercih etmek gerekiyor. Huawei biliyorsunuz artık Türkiye’de de kendi mağazalarına sahip. Ayrıca yine firmanın telefonlarına ulaşabileceğiniz birçok büyük satış kanalları bulunuyor. Bu yukarıda bahsettiğimiz telefonlar sadece yakalananlar. Yakalanmayan daha kaç tane telefonun olduğu ve bunların hangi ülkelere gönderildiği şimdilik bilinmiyor. Bu bilinmezlik de herkesi risk altına alıyor. Çok dikkat etmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Nokia’nin çok ucuz basit telefon modelleri