reklamı kapat

POPÜLER

Huawei ve Leica güçlerini birleştiriyor

Huawei, dünyaca ünlü kamera ve lens üreticisi Leica ile heyecan verici bir ortaklığa imza attı. Güçlerini birleştiren iki dev firmanın neler yapabilecekleri ise şimdiden merak konusu haline geldi.

Akıllı telefonun fotoğrafçılık konusunda önemli bir yere sahip olduğunu bilen Leica, daha önce Panasonic ile iş ortaklığına gitmiş ve Panasonic CM1 adı verilen kamera odaklı telefonun piyasaya sürülmesine yardımcı olmuştu. Yüksek sayılabilecek bir fiyata satılan bu cihaz, yeterince ilgi görmemişti. Huawei’nin yükselişini gören Leica, bu ortaklıkla birlikte bu kez başarıyı yakalamayı amaçlıyor.

Yapılan ortaklığın neler getireceği hakkında henüz bir açıklama yapılmasa da konuyla ilgili bazı güçlü iddialar bulunuyor. Leica’nın gelişmiş kamera teknolojisinin ilk olarak Huawei P9’da kullanılacağı söyleniyor. Huawei P9’un ise Nisan ayında duyurulması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Huawei ve Leica güçlerini birleştiriyor” için bir cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    panasonic cm1 konusunda leica’nın katkısı sadece optik tasarımı ve optik konusunda olmuştu, leica logolu panasonic’lerde olduğu gibi. leica’nın sözde gelişmiş teknolojisinin huawei ürünlerinde yeralmayacağını da söylemek mümkün. lafın kısası huawei belirli bir lisans bedeli karşılığında kırmızı logonun nimetlerinden yararlanmaya karar vermiş.
    benzer bir iş birliğini yine bir başka alman şirket zeiss, sony, microsoft(nokia), logitech ve exolens ile sürdürmekte.