reklamı kapat

POPÜLER

Huawei AppGallery

Huawei’den AppGallery’deki kötü amaçlı uygulamalar hakkında açıklama

Kısa bir süre önce ortaya çıkan bir haberde AppGallery içindeki 190 oyunda Trojan çıktığı belirtilmişti. Bu haberin ardından Huawei resmi bir açıklamada bulundu.

Huawei, AppGallery’nin yerleşik güvenlik sisteminin bu uygulamalardaki potansiyel riski hızla belirlediğini açıkladı. Şu anda, uygulamalarla ilgili sorunları gidermek için durumdan etkilenen tüm geliştiricilerle aktif olarak çalıştıklarını söyleyen şirket, uygulamaların tamamen temiz olduğunu onayladıklarında, kullanıcıların bu uygulamaları tekrar indirebileceklerini söyledi. Ağ güvenliğini ve kullanıcı veri gizliliğini korumanın öncelikleri olduğunu ifade eden Huawei, bu  taahhüdü yerine getirdiğimizden emin olmak için, tüm iş ortaklarımızın geri bildirimlerini detaylı bir şekilde takip ettiklerini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei açıklamalarına şu şekilde devam etti

Şu anda, AppGallery’de kötü amaçlı olduğu iddia edilen SDK’ları içeren hiçbir uygulama bulunmuyor. HMS hizmet ve API’lerinde de bu tür bir problem yer almamaktadır. Tüm kullanıcılara, yüklemişlerse ilgili uygulamaları cihazlarından mümkün olan en kısa sürede kaldırmalarını öneriyoruz. Tüm Huawei akıllı telefonlarda, uygulamaları düzenli olarak kötü amaçlı kodlara karşı tarayan ve cihaz boştayken kullanıcılara risk uyarıları göndererek ek bir koruma katmanı sağlayan “Telefon Yöneticisi” önceden yüklenmiş olarak gelir.

Huawei, kötü amaçlı yazılım ve tehditleri algılama konusundaki lider şirketlerden biri olan Avast gibi küresel siber güvenlik firmalarıyla yakın bir şekilde çalışmaktadır. Kötü amaçlı yazılımlarla mücadele, sürekli olarak yeni tehditleri ve bunlara karşı koymanın yollarını keşfettiğimiz dinamik bir süreçtir. Huawei ileriye dönük olarak, kullanıcıların uygulama güvenliğini sağlamak üzere, dört aşamalı katı bir inceleme sürecini uygulamaya ve bu yöndeki güvenlik politikalarına bağlı kalmaya devam edecektir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti