reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei’den Apple’a büyük gözdağı

Araştırma şirketi Gartner, bu yılın ikinci çeyreğinde en çok tercih edilen akıllı telefon markalarını paylaştı. Gartner’ın raporuna göre bu yılın ikinci çeyreğinde 374 milyon birim sattı.

Üretici bazında Samsung, üniteler ve pazar payları açısından en üst sıralarda yer aldı ve çeyrek dönemde yüzde 19,3 pazar payı için 72,3 milyon cihaz satıldı. Bu sayıların her ikisi de, bir önceki yılın çeyreğine kıyasla düşüş gösterdi. Samsung’un ardından ikinci sırada Huawei’nin yer aldığını görüyoruz. Huawei bu yılın ikinci çeyreğinde 49,8 adet net satış gerçekleştirdi. Huawei’nin bir önceki yılın aynı çeyreğinde 35,9 milyon ünite sattığını belirtelim. Apple, 2018 yılının ikinci çeyreğinde ise 44,7 milyon adet telefon satışı gerçekleştirdi. Yüzde 11,9’luk pazar payıyla Apple’ın listenin üçüncü sırasında yer aldığını söyleyelim.

apple

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, ikinci çeyrekte Apple’ı geride bıraktı

İkinci çeyrekte Apple’ı geçen Huawei’nin IDC raporunda da Apple’ı geçtiğini belirtmekte yarar var. Apple’ın önümüzdeki ay piyasaya sürecek yeni iPhone modelleriyle Huawei’yi geride bırakma ihtimali kuvvetle muhtemel.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu