reklamı kapat

POPÜLER

Acer Predator Triton 900

Acer’dan oyun dizüstü bilgisayarlarına devrimsel yaklaşım: Predator Triton 900 [Video]

IFA 2018 fuarına erken başlayan isimlerden Acer, oyun dizüstü bilgisayarı dünyasına devrimsel bir yaklaşım getiren Predator Triton 900 modelini tanıttı.

Bugün detaylarına aşağıda yer verdiğimiz oyuncu kokpitini duyuran firma, aynı zamanda Predator Triton 900 modelini de tanıttı. Rakiplerine hiç benzmeyen oyuncu dizüstü, tasarımsal konuda fark yaratıyor ve dünyada bir ilke imza atıyor. Görebileceğiniz üzere dizüstünde hareketli bir ekran bölümü yer alıyor. Bu sayede kişiler ekranı farklı şekillerde konumlandırabiliyor. 4K çözünürlüğü bulunan bu ekran, dokunmatik özelliğine de sahip. Yani dizüstü istenirse bir tablet gibi de kontrol edilebiliyor. Tüm bu altyapıyı özel işlenen metal menteşe mekanizmasına borçlu olan bilgisayar, Nvidia’nın G-SYNC teknolojisiyle ekranın yenileme hızı ile GPU’nun render hızını senkronize ederek oldukça akıcı ve düşük gecikmeye sahip bir oyun deneyimi ortaya koyabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acer Predator Triton 900 devrimsel bir ürün

Firmanın dördüncü jenerasyon Aeroblade 3D fan sistemiyle yüksek soğutma performansı getiren Acer Predator Triton 900, tam boyutlu mekanik bir klavye ile geliyor. TouchPad’i klavyesinin altına değil yanına konumlandırılan oyuncu dizüstü, henüz kaça satılacak henüz bilinmiyor. Ayrıca teknik detaylar hakkında da firma tarafından paylaşılmış bir detay bulunmuyor. Ancak bazı kaynaklar modelin Intel’in yeni nesil işlemcileri ve Nvidia GeForce RTX 2070 ya da 2080 ekran kartı üzerine kurulacağını iddia ediyor.