reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei’den bütçeyi zorlamayacak akıllı telefonlar geliyor

Son zamanlarda piyasaya sürdüğü yeni modellerle telefon ailesini genişleten Huawei şimdi de kullanıcıların bütçesini zorlamayacak seçeneklere yönelecek gibi görünüyor.

Huawei son zamanlarda Mate 9, P10 ve P10 Plus’ın yanı sıra bir de Honor 8 Lite modeliyle adından bolca söz ettirdi. Özellikle Mate 9 isimli telefon 5,9 inçlik ekranı, çift kamerası ve alıştığımızdan uzun pil ömrüyle öne çıkmayı başarmıştı. Ancak şimdiye kadar markanın adı genelde orta ve üst segment cihazlarla özdeşleşmişti. Huawei bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

Maya kod ismiyle anılan yeni akıllı telefon da tam anlamıyla bu klasmanlara uygun olmasıyla dikkat çekiyor. MediaTek’in quad-core 1.44GHz MT6737T işlemcisi ve 2 GB RAM’inin kullanıldığı cihaz 2,920mAh pilden güç alıyor. Dahili hafızası belli olmayan cihazın depolama alanının hafıza kartıyla artırılabildiği dile getiriliyor. Android 6.0 Marshmallow yüklü olarak gelecek telefonun gelecek dönemlerde Android 7.0 Nougat güncellemesini alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor. Kayıtlara göre Maya’nın arka kapağı çıkartılabilir olacak ancak değiştirilebilir batarya şimdilik ihtimaller dahilinde değil.

Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurunca Huawei‘nin alt segment akıllı telefon pazarını hedef aldığı sonucuna varılıyor. Maya kod adlı cihazın 100 veya 150 dolardan satışa çıkartılabileceği konuşuluyor. Bu iddiaların ne kadar doğru olduğunu ise zaman gösterecek.