reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei’den Türkiye pazar payıyla ilgili önemli açıklama

Amerika ve Türkiye arasında şiddetlenen ekonomik savaş Amerika merkezli teknolojik ürünlerin boykot edilmesi noktasına ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamayla iPhone yerine kullanılabilecek pek çok alternatif akıllı telefon markası olduğuna değindi. Boykot çağrısı olarak görülen bu açıklamanın ardından Apple‘ın ve diğer markaların akıllı telefon pazarındaki payı konuşulur oldu. Ortaya koyulan rakamların ardından Huawei Türkiye‘den pazar payı düzeltmesi geldi.

Türk basınında yer bulan Statcounter kaynaklı verilere göre Temmuz 2018 itibariyle Türkiye akıllı telefon pazarında başı Samsung çekiyor. Firmanın pazar payının yüzde 52.7 seviyesinde olduğu söyleniyordu. iPhone’un yüzde 16.5, General Mobile’ın yüzde 5, LG’nin yüzde 5.2 ve Huawei’nin yüzde 4.9 pazar payı olduğu ifade ediliyordu. Bu haberin ardından Huawei Türkiye’den Türkiye pazar payıyla ilgili önemli düzeltme geldi. Yapılan resmi düzeltmede şu sözler yer aldı:

“14 Ağustos 2018 Salı günü öğleden sonra bazı online haber portallarında Türkiye cep telefonu pazarında markaların pazar paylarına dair bazı haberler yer almıştır. HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu olarak Haziran 2018 itibariyle GfK Türkiye verilerine göre yüzde 17,4 pazar payı ile Türkiye cep telefonu pazarında 3. sırada yer aldığımızı bilginize sunarız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Üç arka kameralı P20 Pro