reklamı kapat

POPÜLER

wonder woman

Huawei’yi Amerika krizinden kurtaracak kahraman Wonder Woman

Huawei, Wonder Woman filmiyle adeta parlayan Gal Gadot‘la anlaşmasını duyurdu. Gal Gadot firmanın süper kahraman anlaşmaları arasında çok özel bir yere sahip.

Huawei geçmişte de “süper kahramanlarla” anlaşmalar yapmış ve ürün yüzü olarak kullanmıştı. Hatırlarsanız P9 modeli için Henry Cavill (Superman) ve Scarlett Johansson’la (Black Widow) anlaşan firmanın reklam çalışmaları hayli ses getirmişti. Firmanın yeni süper kahramanı ise Wonder Woman yani Gal Gadot. Amerika’daki varlığını artırma niyetinde olan firmanın böylesine göz önünde bir figürü seçmesi ise elbette şaşırtıcı değil. Hele de Amerika’daki en büyük iletişim şirketlerinden AT&T ile yaşadığı anlaşmazlıktan sonra.

Mate 10 Pro modelinin Amerika’da satışına hazırlanan Çinli dev, CES 2018‘deki sunumunda anlaşmalı satış noktalarını açıklamıştı. Best Buy, Amazon, Microsoft gibi satış noktalarının yer aldığı açıklamada telekomünikasyon şirketi AT&T‘nin de olması gerekiyordu. Ancak AT&T’nin son anda bu anlaşmadan vazgeçmesiyle, firmanın Amerika’da büyüme planları da büyük darbe aldı. Nitekim Huawei CEO’su Richard Yu, oldukça sert bir konuşmayla CES 2018 sunumunda bu durumu eleştirdi.

Wonder Woman, Huawei’nin gizli silahı

AT&T’nin bu hamlesinin ardından firmanın Amerika’da hayli sevilen bir aktörle çalışması ise satışları nasıl etkileyecek merak konusu. Gal Gadot’ın anlaşmayla ilgili yorumu ise şu şekilde “Huawei sürekli sınırları zorlayan ve son teknolojiyi kullanıcıyla buluşturan bir firma. Mate 10 Pro’nun satışa sunulma arifesindeyken firmaya katılmaktan onur duydum. Böylesine yenilikçi bir firmayla çalışmak benim için çok heyecan verici. Firmanın büyümesinde alacağım rol için sabırsızlanıyorum.

Ünlü oyuncu markanın Mate 10 Pro modelinin sadece yüzü değil aynı zamanda şirketin ilk “Deneyim üst yöneticisi” de oldu. Firma bu unvanı şu şekilde açıklıyor: “Bu yeni görevle beraber Sayın Gadot şirketin marka deneyiminin yeniden şekillenmesine katkıda bulunacak. Aynı zamanda Huawei’nin kullanıcılara en iyi deneyimi sunabilmesinde de aktif olarak rol alacak.

YORUMLAR