reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin karşılığı satın alınabilecekler arasına Bugatti Chiron ve Pagani Huayra da dahil oldu

12 Ocak 2018

Amerika’da yerel bir satıcı tarafından Bugatti Chiron ve Pagani Huayra satışlarında kabul edilen Bitcoin, akıllara farklı soruların gelmesine neden olmaya devam ediyor.

Dünyada 2017’nin en çok konuşulan olaylarından birisi olan Bitcoin, beraberinde “kripto para” ve “madencilik” gibi terimleri de getirerek insan hayatına dahil oldu. Türkiye’de bile ciddi bir süre gündemde kalan ve siyasi otoritelerin de gözardı edemediği bu süreç, kısa sürede kendi zenginlerini yarattı bile. Kimileri için geleceğin para birimi olarak nitelendirilen Bitcoin’in market değeri 260 milyar dolar gibi korkunç noktaları gördü. Hal böyle özellikle internet alışverişlerinin de hakim olduğu bir çağ içerisinde olduğumuzu düşündüğümüzde, artık bu para biriminin satışlara yansımaya başladığına sıkça şahit olmaya başladık. Türkiye’de döner satışına bile yansıyan Bitcoin, Amerika’da milyon dolarlık iki otomobilin satın alma işlemlerine de dahil edildi.

Araçların her biri 3 milyon dolar

Geçtiğimiz aylarda McLaren 720S odaklı olarak yine Amerika’da yaşanmış olayla paralel şekilde detayları ortaya çıkan haberin başrolünde bu kez Bugatti Chiron ve Pagani Huayra var. Kaliforniya’da yer aldığı söylenen bir galeri tarafından Bitcoin de kabul edilerek satılan bu canavarların toplam değerleri 6 milyon dolar civarında. Bugünün kur standartlarına göre 450 BTC ile satın alınabilecek olan araçları modelleri kadar özel kıla parçaları ise sınırlı Amerika için sınırlı üretim kombinasyonlarla donatılmış olması. 450 BTC karşısında alacağınız güç değerini merak ediyorsanız onu da hemen hatırlatalım. Chiron’un 1.479 beygir, Huayra’nın ise 720 beygir gücünde olduğunu düşündüğümüzde ortaya 2.200 beygirlik bir kombinasyon çıkıyor. Peki, önümüzdeki yıllarda Bitcoin ile otomobil satışının resmi satışlara dahil olacağını düşünüyor musunuz?