reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai RM19
Hyundai RM19
Hyundai RM19
Hyundai RM19
Hyundai RM19
Hyundai RM19

Hyundai RM19 görücüye çıktı; ortadan motorlu performans prototipi!

Hyundai’nin 2019 Los Angeles Auto Show için hazırladığı bir sürpriz modeli de Hyundai RM19 oldu. Performans canavar bir model daha tanıtıldı.

Hyundai, Veloster N temelli RM14, RM15 ve RM16 sonrasında bu sefer RM19 ile karşımızda. İsmindeki “R” takısını “Racing” kelimesinde, “M” takısı ise “Midship” kelimesinden alan prototip, ortadan motorlu bir yarış otomobili. Yani motoru hemen sürücü koltuğunun arkasında yer alan araç, firma tarafından açıklandığı kadarıyla bu 2 litre turbo motor ile 390 beygir güç üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında çıkabilen performans canavarının, maksimum hızı ise 255 km/s olarak sınırlandırılmış durumda. MacPherson imzalı yarışa özel süspansiyon sistemleri bulunan model, dev rüzgarlığı ve gövde modifiyeleri ile gerçekten oldukça kışkırtıcı görünüyor. 20 inç jantlar üstüne kurulan otomobil, 6 ileri sıralı şanzıman kullanıyor. İç yaşam alanı Veloster’dan gelen RM19, burada elbette yarışa özel bazı sistemler barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai RM19 üretime girecek bir araç mı?

Bunun cevabı hayır. Hyundai’nin açıklamasına göre RM19 gelecek “N” takılı performans otomobilleri için bir “test platformu” görevini görüyor. Burada gelecek için geliştirilen yeni sistemleri deneyen, piste çıkan ve çeşitli testler gerçekleştiren şirket, RM prototipleri üstünden çok önemli veriler elde edildiğini aktarıyor. İleride tamamen elektrikli bir prototip de tanıtacağını aktaran firma, N serisiyle dikkat çekmeyi sürdürüyor ve RM19 da bu alanın geleceği için heyecan yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Sadece oyunda görebilececeğiniz otomobil