reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Veloster Turbo, uygun fiyata üst düzey performans sunuyor

Hatırlayacağınız gibi Hyundai, turbo beslemeli motora sahip Veloster modelini Detroit Otomobil Fuarı’nda kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şirket, yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunan Veloster Turbo modelinin fiyatlandırmasını ve teknik özelliklerini duyurdu.
Hyundai Veloster Turbo
Veloster Turbo’nun 1,6 litre hacimli turbo beslemeli  motoru 201 beygir güç üretebiliyor. Sınıfının en az benzin tüketen otomobili unvanını da ele geçiren Veloster Turbo’da, daha gelişmiş hava emme ve egzoz sistemi bulunuyor. Yenilenmiş direksiyon sistemine sahip Veloster Turbo, 6 ileri otomatik veya 6 ileri düz vites seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor. Ön ızgara yapısı ve sis farları ile sportif bir görünüme kavuşan Veloster Turbo’yu dış görünümünde farklı kılan unsur ise mat gri özel boyası. Veloster Turbo’da 450 watt güç üreten 8 adet hoparlör, 18 inçlik krom jantlar, sinyalli yan aynalar, LED aydınlatmalı far ve stoplar mevcut. Otomobil ayrıca Blue Link sistemine, bel destekli sürücü koltuğuna, ısıtmalı ön koltuklara ve grafit renkli iç aksesuarlara sahip.
Hyundai Blue Link
Blue Link sistemi kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak, sorunlarını azaltmak ve onlara yardımcı olmak için sunuluyor. Bu sistem sayesinde kullanıcılar iPhone veya Android destekli telefonlar üzerinden aracın kapılarını kilitleyip açma, korna veya farlara müdahale edebilme ve uzaktan aracı çalıştırabilme gibi özellikleri kullanabiliyor. Akıllı telefonlardaki bilgilere Bluetooth aracılığıyla 7 inçlik dokunmatik ekran üzerinden ulaşılabiliyor. Çift boğazlı (Twin-Scroll) turbo teknolojisi ve rakiplerine kıyasla daha hafif olması sayesinde Velestor Turbo yüksek güç ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunuyor. Hyundai Veloster Turbo’nun 3 ve 5 kapılı modellerinin 22 bin dolardan, 6 ileri otomatik veya 6 ileri düz vites seçenekli modellerinin ise 23 bin dolardan yaz aylarında satışa sunulması planlanıyor.
Hyundai Veloster TurboHyundai Veloster Turbo
Hyundai Veloster Turbo

YORUMLAR