reklamı kapat

POPÜLER

hyundai elevator

Hyundai’den çift katlı asansör projesi

Dünya asansör sektöründe fark yaratmaya devam eden Hyundai Elevator, aynı asansör kuyusu içerisinde üst üste yerleştirilmiş iki asansör kabininden oluşan “Double Deck (çift katlı kabin)” asansörleri ile yüksek katlı binalarda yoğunluktan kaynaklanan bekleme sorununu çözmeyi amaçlıyor. Double Deck asansörler, aynı asansör kuyusu içerisinde üst üste yerleştirilmiş iki kabinin birlikte hareket etmesi prensibiyle çalışıyor. İki ayrı kata aynı anda hizmet vererek hem binanın taşıma kapasitesi 1.8 kata kadar artırılıyor hem de bekleme ve yolculuk süreleri minimum düzeye indirilmiş oluyor.

Double Deck Asansörlerin binanın yapısına veya trafiğine uygun çeşitli modelleri bulunuyor. Aerodinamik kapsülü sayesinde kabin içi titreşim, gürültü gibi etkenler en aza indirildiğinden, konforlu bir ulaşım sağlanıyor. Farklı katlarda durulması sonucu iki kabin arasında oluşacak mesafe farklılıklarını da otomatik olarak ayarlayan Double Deck asansörler aynı zamanda hava basıncı, titreşim ve gürültüyü minimize ediyor.

2010 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Hyundai Elevator, Metropol İstanbul, Diyarbakır Havalimanı, Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı, Folkart Towers, Nidakule Ataşehir-Levent, Varyap Meridian, Water Garden, Manzara Adalar, İSTMarina, İstanbul Adalet Sarayı, Ülker Arena, Nurol Tower, ve Sarphan Finans Park gibi projelerde yer aldı. Özellikle 25 kat ve üzeri binalarda yüksek hızlı asansör segmentinde aktif olarak yer alan Hyundai, yakın zamanda alçak konut segmentine uygun ürünleri ile de pazarda yer almaya başlayacak.

hyundai
hyundai elevator