reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE 3

İddia: iPhone SE 3 modeli beklenenden daha ucuza satılabilir

Apple sadece iPhone 14 modelleri üzerinde çalışmıyor. Firmadan bir de iPhone SE 3 gelecek. Model bu sefer fiyat ile ses getirdi.

iPhone SE 3, en son 2022’nin ilk çeyreğinde görücüye çıkarılacak haberiyle ses getirmişti. Şimdi ise modelin 399 dolardan daha ucuza olacağı iddia ediliyor. Ancak burada aşırı düşük fiyat beklenmiyor. Apple eğer 299 dolara çıkış yaparsa çok şaşırtır, fakat yüksek ihtimalle ise 349 doları seçecektir tahminleri geliyor. Modelin Türkiye’de de 7 bin TL altında satılması güncel şartlarda çok zor görünüyor.

Gelen bilgiler doğru çıkarsa taşıdığı A15 Bionic işlemci ile fiyat-performans konusunda çok iddialı olacak SE 3, teknik sızıntılara göre 4,7 inç 60 Hz LCD ekran üzerine kurulacak ve Touch ID’ye sahip bir home butonu taşıyacak.

Aynı zamanda A15 Bionic sayesinde 5G desteğine sahip olacağı da söylenen iPhone SE 3, iPhone SE ile benzer tasarımda olacak. 2023 ya da sonrasında ise Apple’dan SE Plus isimli daha büyük ekranlı bir model gelecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE 3 gibi 2022’de gelecek iPhone 14 ailesi için neler biliyoruz?

Yeni seride direkt olarak 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max modelleri yer alacak. Yani mini’nin yerini Pro olmayan standart “max” alacak. 2022 iPhone’lar iki adet 6,08 inç ve 2 adet 6,68 inç ekranlı modellerden oluşacak.

Telefonların dahili depolamayı ikiye katlayabileceği de söyleniyor. iPhone 13’ler ile maksimum 1 TB depolama sunan (Pro ve Pro Max) Apple, iPhone 14’lerde ise tam 2 TB dahili depolama sunabilir.

Ross Young’a göre iPhone 14’lerin hepsinde 120 Hz ekran olmayacak. Daha önce bunun aksi söylenmişti ancak bu gerçek olmayabilir. Yine sadece Pro ve Pro Max modellerinde 120 Hz ekran sunulabilir. Diğer modellerde 60 Hz ekran karşımıza çıkabilir.

Güçlerini ortak olarak 4 nm A16 Bionic işlemciden alacak ailede, sadece iPhone 14 arkasında çift kamera taşıyacak. Diğer üç modelin arkasında üçlü kamera kullanılacak. Pillerinin büyüyeceği iddia edilen telefonlar, elbette 5G desteğine sahip olacaklar.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın