reklamı kapat

POPÜLER

İki hibrit versiyon geliyor; yeni nesil Nissan Qashqai hakkında önemli gelişmeler

Oldukça güçlenen rakipleri karşısında ciddi revizyonlara ihtiyaç duyan Nissan Qashqai, üçüncü jenerasyonlarıyla bu beklentileri karşılayabilecek mi?

En çok konuştuğumuz sınıfın yaratıcısı olmasına karşın bugün karşısında çok ciddi rakipleri olan Nissan Qashqai için önümüzde kritik bir viraj var. Halihazırda yolda olan versiyonuyla rakiplerinin gerisinde kalmaya başlayan modeli için sıkı bir çalışma gerçekleştiren Nissan da artık şekillenen bazı detayları bizlerle paylaşmaya başlıyor. Konuyla ilgili Auto Express‘in sorularını yanıtlayan Avrupa Ürün ve Planlama Sorumlusu Ponz Pandikuthira, beklentilerimizin hangi alanlar üzerine şekillenmesi gerektiğini ilk kez paylaşmaya başladı. Bizim de bir süredir “acaba?” dediğimiz tam elektrikli versiyonun önümüzdeki yıl tanıtılacak olan üçüncü jenerasyonda sunulmayacağını söyleyen Pandikuthira, bunun yerini iki hibrit versiyonla doldurmak istediklerini ifade ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Qashqai dizel motora veda edebilir

Elden geçirilmiş CMF platformu üzerine geliştirilmekte olan yeni Qashqai’nin önemli revizyonlarından birisi kaputun altında gerçekleştiriliyor. Benzinli ve hibrit motor seçeneklerinin yanında dizel versiyona veda etmesi de gündemde olan modelin saf elektrik versiyonuyla sunulmamasının nedeni de bu planın bambaşka bir araç için dünüşünülüyor olması. Kullanıcılarla ilk kez buluşturulacak olan hibrit seçenekler ise iki farklı felsefe üzerine kurulmuşa benziyor.

İlk pakette önceliğini ekonomik sürüşe verenlere hitap edecek olan Nissan, ikinci hibrit versiyonda ise aracın performans limitlerini yukarıya çeken bir bileşeni tercih edecek. Burada, grubun içerisinde yer alan Mitsubishi’den destek alınacağını da net bir şekilde söyleyebiliriz. Yine markanın kendi içerisinde geliştirdiği ePower sistemini de Avrupa pazarında sunulacak versiyonlarda görecek olmamız da fevkalade önemli. Radikal tasarım değişimi, güçlendirilmiş elektronik destekler, iki yeni hibrit seçenek ve dizel motora veda gibi önemli maddeleriyle gündemini yaratmaya başlayan üçüncü nesil için gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

2019 Nissan Micra