reklamı kapat

POPÜLER

blloc

İlhamını sadelikten alan akıllı telefon: Blloc

Akıllı telefonların rengarenk ve karmaşık arayüzleri telefonun etkili kullanılmasına engel olabiliyor. Minimalist bir yaklaşımla bu sorunları çözen Blloc, akıllı telefonu en etkili araca dönüştürüyor.

Sadelikten güç alan akıllı telefon Blloc, benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. 5,5 inç boyutunda ekranla gelen cihaz, dikkat dağıtabilecek tüm ögelerden kurtuluyor. Ancak önce tasarımdan bahsedelim. Kenarlarda hafif kavisli, dikdörtgen siyah bir gövdeyle gelen cihazın ön panelinde selfie kamerası yer almıyor. Bunun yerne tüm ön panel ekrana ayrılmış, altta yer alan siyah bant hariç. Cihazın arkasında ise arka kamera ve parmak izi okuyucuya yer verilmiş. Monochrome tasarımı tercih eden Blloc, kullanıcılar isterse ekranı renkli olarak da kullanabileceklerini belirtiyor. Ancak mevcut halde kullanım süresinin çok daha uzun olduğunu eklemeyi ihmal etmiyor. İçeriği renkli görmek içinse yapmanız gereken tek şey parmak izi sensörüne dokunmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marifeti arayüzünde saklı

Cihazın arayüzü de dikkat dağıtacak tüm elementlerden kurtulmuş. İhtiyacınız olan bilgileri ana ekranda gösteren arayüzde uygulamayı açmadan bilgi alabiliyorsunuz. Örneğin Google Haritalar uygulamasında varmanız gereken noktaya uzaklığınızı cihazın ekranından görebiliyorsunuz.

4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızayla gelen cihaz, 3.100 mAh kapasiteli bir pil barındırıyor. cihazın arkasındaki kamera ise 13 megapiksel çözünürlük sunuyor. Arka kamera ile 30 fps’de 4K videolar çekmek mümkün. Ön siparişe sunulan cihazın fiyatı ise 359 euro. Cihazla ilgili detaylı bilgiye resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.