reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi 8

İlk detayları ve tasarımıyla karşınızda Xiaomi Redmi 8

Akıllı telefon tarafının öne çıkan firmalarından Xiaomi, alt marka Redmi’den bir model daha geliştiriyor. Söylendiği kadarıyla Redmi 8 geliyor.

Redmi son günlerde detaylarına aşağıda ye verdiğimiz 64 megapiksel kameralı model ile gündeme geliyor. İşte bu modelin Redmi 8 olacağı söyleniyordu. Ancak bu söz konusu değil gibi görünüyor. Çünkü Redmi 8 olduğuna büyük şans verilen bir model resmi TENAA kayıtlarında ortaya çıktı. M1908C3IC kod adıyla görülen telefon, 6,21 inç 1520×720 piksel çözünürlükte bir ekran üstüne kuruluyor. TENAA görsellerinden tam olarak çerçeveleri görülmeyen ancak 8 megapiksel ön kamerası damla çentikte yer alan cihaz, parmak izi sensörünü de arkasında taşıyor. Yine arka bölümünde çiftli kamera bulunan Redmi’nin en yenisi, burada 12 megapiksel ana kamera taşıyor. Hızlı şarj destekli tam 5.000 mAh pil üstüne kurulan telefon için, 2 GB / 16 GB, 3 GB / 32 GB ve 4 GB / 6 GB “RAM / depolama” seçenekleri sunuluyor. Kutusundan Android Pie ile çıkacak telefonun, 512 GB’a kadar destekli microSD yuvası da bulunuyor. Telefona gücünü ise 2.0 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi 8 modelinden daha çok dikkat çeken 64 megapiksel cihaz hakkında bildiklerimiz kısıtlı

Modelin arkasındaki dörtlü kameranın merkezinde Samsung 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 sensörü yer alıyor. Bu sensör ile 20 MB boyutunda 9216×6912 piksellik fotoğraflar çekilebilecek telefon, halen birçok konusunda gizemini koruyor. Bütçe dostu olacak modelin en önemli detayı olan Samsung ISOCELL Bright GW1, piksel birleştirme teknolojisi Tetracell ile düşük ışıklı ortamlarda yüksek fotoğraf kalitesi sağlıyor ve ISOCELL PLUS teknolojisiyle hassaslığı yüzde 15 artırarak yüksek renk doğruluğu getiriyor. Akıllı ISO sistemiyle parlak alanları patlatmadan koyu alanlardaki istenmeyen kumlamayı azaltacak sensör, çok iddialı görünüyor.

İlgili Video

64 megapiksel model üretime girdi