reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5

Çok yakında geliyor; işte Apple Watch Series 5 hakkında son bilgiler

17 Ağustos 2019

Akıllı saat denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan Apple, bir sonraki modele de hazırlanıyor. Çok yakında Apple Watch Series 5 geliyor.

Apple Watch Series 4, tasarımı ve özellikleriyle çok büyük bir beğeni topladı. Ailenin en çok konuşulan ve “bu sefer olmuş” dedirten modeli, bir yıldır satışta bulunuyor. 2018 Eylül ayında tanıtılan saatin, ortaya çıktığı kadarıyla yenisi yolda. Apple’a yönelik sağlam diyebileceğimiz kaynaklardan analist Ming-Chi Kuo, Apple Watch Series 5 modelinin 10 Eylül tarihinde yeni iPhone’lar ile tanıtılacağını ve ay bitmeden satışa sunulacağını aktarıyor. Büyük ihtimalle 20 Eylül tarihinde raflardaki yerini alacak saatin, teknik ve tasarımsal açıdan devrim yapması beklenmiyor. Bünyesinde kullanılacak OLED ekranları Japan Display firmasından geleceği söylenen saat, sızıntı konusunda şimdiye kadar iPhone’lardan daha sessiz kalıyor. Ancak iOS 13 kodlarında ortaya çıktığı kadarıyla model için alüminyum yanında titanyum ve seramik olmak üzere iki farklı gövde seçeneği sunulacağı da gelen bilgiler arasında. Firmanın burada çok yüksek ihtimalle alüminyum gövdeyi sunmaya devam edeceği, paslanmaz çeliği ise titanyum ile değiştireceği tahmin ediliyor. Henüz Apple Card haricinde hiçbir ürününde titanyum kullanmayan teknoloji devi, bunu çok yakında yakında değiştirecek gibi görünüyor.

Apple Watch Series 5
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 5 ile gelecek yeni iPhone 11 ailesi ekranlarıyla fark yaratacak

10 Eylül tarihinde  iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11R geliyor. Bu modeller söylendiği kadarıyla ekranlarında Galaxy S10 ve Galaxy Note 10‘un göz alıcı OLED panellerinde de yer alan bir materyal kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl kendi modelleri için özel bir materyal belirleyen Apple’ın, bu yıl Samsung’un cihazlarında da kullandığı M9 materyalini seçtiği belirtiliyor.

İlgili Video