reklamı kapat

POPÜLER

İlk detaylarıyla Arctic Trucks imzalı yeni arazi canavarı: Isuzu D-Max AT35

Tanıtımı iki ay sonra gerçekleştirilecek olan yeni versiyon artırılmış yüksekliği ve kazandığı teknolojik donanımlarıyla artık çok daha iddialı.

Ekim ayının ilk haftası içerisinde yeni jenerasyon D-Max Arctic Trucks‘ın tanıtım etkinliği için hazırlanan Isuzu, meraklılarını sevindirecek erken bir adıma imza attı ve projenin öne çıkan ilk detaylarını organizasyon öncesinde paylaştı. AT35 adıyla bilinen arazi canavarının sınırlarını genişletme konusunda bir hayli iddialı olan araçta, bunu sağlamak adına daha büyük lastiklere ve artırılmış yükseklik değerine başvurulurken, kokpit bölümünde de daha güncel ve teknolojik ihtiyaçlara karşılık verebilen bir yapı bizleri karşılıyor.


Kaputunun altında 1.9 litre hacimli turbo dizel motorun görev yaptığı Isuzu AT35, bu motorla 160 beygir güç ve 360 Nm tork değerlerine sahip. Altı ileri manuel ve beş ileri değerli otomatik şanzımanla satın alınabilecek olan araçta boyutu 17 inç olarak belirlenen siyah jantlar standart olarak sunulurken, gümüş seçenek ekstra ücretle sahip olunabilecek parçalar arasında yer alıyor. 35 inç‘lik özel arazi lastiklerinin kullanıldığını gördüğümüz AT35’ın yerden yükseklik değeri 290 milimetre gibi oldukça iddialı bir seviyede. Bu değer aracın 36 derecelik eğimlerden bile zorlanmadan geçmesine olanak sağlıyor. Paylaşılan teknik detayların son bölümündeyse 3,5 tonluk çekiş ve 1 tonluk yükleme desteği değerlerini görüyoruz. Kokpit bölümünde boyutu 7 inç olan dokunmatik renkli ekranıyla (Apple CarPlay ve Android Auto desteği, uydu navigasyonu) dikkat çeken AT35’de anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği de kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak donanımlar arasında öne çıkıyor. Yedi farklı renk seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak olan Isuzu AT35 yaklaşık 49.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla satış noktalarındaki yerini alacak.