reklamı kapat

POPÜLER

İlk parçasından sonuna kadar 2019 Ford Focus’un üretim sürecine konuk olun [Video]

Yoğun bir mesaiyle insan ve makine işbirliğiyle üretimi gerçekleştirilen 2019 Ford Focus, bu yıl içerisinde ilk sahiplerine kavuşacak.

Geçtiğimiz ay içerisinde resmi tanıtımı gerçekleştirilen 2019 Ford Focus, beraberinde ilk kez Fiesta‘da gördüğümüz Active isimli yerden yüksek versiyonunu da getirmişti. 1998 yılından beridir yollarda olan Focus için bir ilk olarak nitelendirebileceğimiz bu modelle birlikte, yeni jenerasyona olan ilgi bir adım daha artmış durumda. Avrupa pazarı için sipariş alımlarını almaya başlayan ve Almanya için başlangıç fiyatını 18.700 euro olarak belirleyen Ford ise, tesislerinde tam zamanlı olarak üretim süreciyle meşgul. İlk teslimatları için eylül ayının işaret edildiği aracının macerasını paylaşan Ford, meraklılarına keyifli bir fabrika turu attırıyor.

En verimli fabrikalardan birisinde üretiliyor

Geliştirilen yeni teknoloji şeması üzerinden devam eden süreçte 6.000 kişinin mesaisiyle üretilen Focus, markanın iddiasına göre dünyanın en verimli fabrikasından yollara çıkacak. Her biri yüksek dayanıklı ve hafif çelik materyaller kullanılarak üretilen otomobiller, 930 derece sıcaklık ve 1.250 ton press işlemlerine maruz kalıyor. Üretim planlaması dahilinde 600 milyon euro gibi bir yatırım yapıldığı yeni Focus’un her gün 1.400 adediyle üretim bandından inmesi planlanıyor. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarında iki adet benzinli ve bir adet dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak olan yeni jenerasyon Focus ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Video