reklamı kapat

POPÜLER

Ford

İnanılması güç iddia; “Chevrolet mi? Ford mu?” tartışması kanlı bitti

Tarihlerin boyunca bizlere çok keyifli bir rekabet yaşan Chevrolet ve Ford, içerisinde bir holiganın bulunduğu tartışmayla gündeme geldi.

Otomobile ilgi duyan hemen herkesin kendi içerisinde ayrı bir yerde tuttuğu marka veya model vardır. Sevdiğimiz insanlarla bunların karşılaştırmasını yapmak, tarihçelerinden konuşmak bile o içerisinde bulunduğumuz anı çok daha keyifli hale getirebilir. Lakin konu otomobili bir kenara bırakın, “menemen soğanlı mı olur soğansız mı” tartışması bile olsa karşınızdaki kişinin holigan olmadığından emin olmak paylaştığınız bu anların güvenliği için teminat olabilir. Bunun en güzel örneği Amerika’nın Virginia eyaletinde meydana gelen ve detayları yeni yeri ortaya çıkmaya başlayan bu olay. Bölgenin yerel kaynaklarından birisi olan Fox 13 tarafından aktarılan bilgiye göre 23 Nisan gecesi meydana gelen olayın merkezinde ise Chevrolet‘nin mi yoksa Ford’un mu daha iyi bir otomobil üreticisi olduğu tartışması var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Olayın detayları

Bedford bölgesindeki polis tarafından yürütülen soruşturmanın detayları maalesef bir otomobil merakı çekişmesinin oldukça ötesinde. 56 yaşında olduğu belirlenen Mark Edwin Turner isimli zanlı, üç kişiyi silahla yaralama suçundan göz altında tutuluyor. Yetkililerin paylaştığı bilgilere göre 23 Nisan gecesi Turner ve kız arkadaşı, kız arkadaşının oğlu ve sevgilinin içerisinde bulunduğu bir yemek organizasyonunda bir araya geliyor. Saatler ilerledikçe sohbetin koyulaşmasıyla birlikte Turner ve kız arkadaşının oğlu arasında Chevrolet-Ford içerikli sohbet tartışmaya dönüşüyor. İlk aşamada çocuğa bıçakla saldıran Turner’ı sakinleştirmek için araya giren kız arkadaşta bir anda hedef haline geliyor. Bu hamlenin ardından çılgına dönen Turner’ın evin içerisine girip olay yerindeki üç kişiye gözünü ateş ettiğini görüyoruz. Raporlara baktığımızda Turner’ın kız arkadaşını 5 kez bacaklarından vurduğunu görüyoruz. Gözaltına alınmasının ardından hapishaneye sevk edilen zanlının pek çok farklı ağır suç maddesiyle yargılanması bekliyor.

İlginizi çekebilir

Ölümlü Tesla kazasının meydana geliş anları