reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

İndirim beklentisi; Motorin fiyatları düşecek mi?

Bütün dünyada değişen petrol fiyatları ülkemizde de bir beklentiye neden oldu. Görünüşe göre motorin fiyatlarına sevindiren değişimler yolda.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha düşüş eğilimine girdi. Hal böyle olunca ülkemizde ise benzin fiyatlarına nazaran daha az indirim gören motorin fiyatlarının düşmesi konusunda bir beklenti oluştu. Gelen son bilgiler cuma günü motorin fiyatlarında bir düşüş yaşanacağını söylüyor. Hatırlarsanız EPGİS en son yapıtğı açıklamada “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 11/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 7 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” demişti. Anlayacağınız pompa fiyatları daha da düşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncel motorin fiyatları ne durumda?

Biraz önce bahsettiğimiz gibi en son indirim ile birlikte pompa fiyatlarında da sürücülerin hissedeceği değişimler olmuştu. Yeni gelecek indirim ile de bu değişim sürecek gidi duruyor. Buna göre, İstanbul’da bugün 5,36 TL olan motorinin litresi de 5,26 TL olacak.Motorin Ankara’da 5,43 TL’den 5,33 TL’ye, İzmir’de 5,44 TL’den 5,34 TL’ye kadar inecek. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler