reklamı kapat

POPÜLER

Instagram büyümeye devam ediyor

En çok ziyaretçi çektiği platformlardan Twitter ile yollarını ayıran Instagram‘ın bir nebze düşüş yaşayacağı yönündeki beklentiler yapılan son araştırma ile yalanlandı. Zira mikro blog sonrası yükselişine devam eden uygulama özellikle markaların yoğun ilgisini çekiyor.

Instagram’ın yüklenen fotoğrafların artık Twitter üzerinde görüntülenemeyeceğini açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü. Buna karşılık sosyal ağ ise kendi fotoğraf filtreleme servisini tanıtmış ve üstü kapalı şekilde Instagram’a muhtaç olmadıklarının sinyalini vermişti.

Ayrılık sonrası sitenin ziyaretçi trafiğinde düşüş beklenirken, Simply Measured tarafından Kasım 2012 ila Şubat 2013 arasındaki döneme dair yapılan araştırma beklentilerin tersi yönünde bir sonuç ortaya çıkardı. Zira Instagram hesabı olan markalarda %5’lik artış yaşanırken aktif hesapların oranı ise %55 civarında seyrediyor. Diğer taraftan hafta bazında yüklenen fotoğraflarda da %34’ten %41‘e ilerleme görülüyor. Markaların en fazla tercih ettikleri filtrelerin başında %14 ile Lo-Fi gelirken onu %12’şerlik dilimlerle Rise ve Valencia takip ediyor. Listenin üç numarasında ise Amaro (%11) bulunuyor.
b1