reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için kullanıma çıkarılan faydalı arama imkanı

Facebook çatısı altında yer alan Instagram gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Bu sefer yeni bir arama imkanı gündemde yer alıyor.

Instagram hatırlarsınız en son Vanish Mode isimli bir özellik ile gündeme gelmişti. Bu özellikte kişiler sohbet pencerelerini, gönderilen içerikler (Mesaj, fotoğraf, video) herkes tarafından görüldükten sonra otomatik olarak silinsin şekilde ayarlayabilecek açıklaması yapılmıştı. Şimdi ise Instagram’a anahtar kelimeler üzerinden arama imkanı getirildi. Şimdilik Türkiye’de açık olmayan ancak yakında açılacak olan bu yeni özellik, kişilerin belirli konuları adeta Google’da arama yapar gibi aramasına imkan tanıyor. Bu yeni altyapıda etiketler ile uğraşmaya gerek kalmıyor ve bu da gerçekten çok güzel görünüyor. Bu sayede örneğin sadece “yemek tarifleri” yazarak Instagram içerisinde sonuca ulaşılabiliyor, çıkan yüzlerce etiket ile kafa karışıklığı oluşmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, kısa süre önce ana ekranını değiştirdi ve bununla büyük tepki aldı

Instagram uygulamasını açtığınız zaman karşınıza gelen ilk ekran artık biliyorsunuz daha farklı görünüyor. Çünkü firma ana ekranın altına TikTok benzeri “Reels” ve alışveriş için “Shop” sekmeleri eklenmiş durumda. Shop ve Reels’i aşağıya alınca “+” şeklindeki yeni fotoğraf / video paylaşma simgesini ve “kalp” şeklindeki beğeniler simgesini yukarıya, tam olarak direkt mesaj simgesinin yanına alan platform, bu konuda gerçekten çok ciddi şikayetler alıyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için getirilen yeni özellikler