reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K40 Pro

Redmi K40 serisinde iki önemli kalem standart hale geliyor

Xiaomi alt markası Redmi, yılın sonunda Redmi K40 ailesini karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor. İşte bu aile belirli kalemleri standart hale getiriyor.

Xiaomi’den yakında spesifik olarak Redmi K40 ve K40 Pro geliyor. Tam olarak önümüzdeki aralık ayında tanıtılacak gibi görünen telefonlar, aktarıldığı kadarıyla ortak olarak yüksek yenileme hızına sahip ekrana (120 Hz beklentisi var) ve yüksek hızlı şarj sistemlerine sahip olacak. Üçüncü bir bireye ev sahipliği yapma ihtimali de olan aile, özellikle yüksek yenileme hızı konusunda üzmeyecek gibi görünüyor. Çünkü artık 90 Hz ve üstü ekranlar en çok talep edilen detaylar arasında yer alıyor. Daha önce ortaya çıkanlara göre K40, gücünü henüz tanıtılmayan Snapdragon 775G işlemciden alıyor. Modelin bu işlemciyle pazara çıkacak ilk akıllı telefon olacağı da aktarılıyor. K40 Pro ise gücünü yine henüz tanıtılmayan 5 nm Snapdragon 875 işlemciden alıyor. Xiaomi / Redmi’nin 2020 sonundaki son amiral gemisi olacak K40 Pro, yüksek ihtimalle K40 ile beraber pop-up kameralı yapıyı benimsemiyor ve ön kamerayı tek bir ekran deliğinde taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K40 ailesi merak uyandırıyor

Modellerin Türkiye’de de satılma ihtimali elbette bulunuyor. Ancak bunun için konuşmak için oldukça erken. Xiaomi Türkiye son dönemde Redmi ve POCO markalarıyla Türkiye pazarında büyük adımlar atıyor, birçok cihazın satışını yapıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın