reklamı kapat

POPÜLER

Instagram ve Messenger vanish mode

Instagram ve Messenger için faydalı özellik: “Vanish Mode”

Facebook çatısı altında yer alan Instagram ve Messenger için yeni bir özellik daha yolda bulunuyor. “Vanish Mode” geliyor.

Instagram ve yapısı gereği Messenger, anlık mesajlaşma için çok ama çok ciddi oranda kullanılıyor. İşte bu iki uygulamaya da Vanish Mode isimli bir özellik geliyor. Bu özellikte kişiler sohbet pencerelerini, gönderilen içerikler (Mesaj, fotoğraf, video) herkes tarafından görüldükten sonra otomatik olarak silinsin şekilde ayarlayabiliyor. Burada silme işlemi sohbet penceresi kapatıldığı zaman yapılıyor ve bu da çok kullanışlı görünüyor. Özetle Vanish Mode açılmış sohbetlerdeki mesajlar, fotoğraflar ya da videolar, siz sohbet penceresinden çıktığınız zaman otomatik olarak siliniyor. Direkt olarak sohbet penceresi içerisinden açılabilecek bu özellik, yakında herkes için kullanıma çıkacak açıklaması yapılıyor.

Instagram dün ana ekranını değiştirdi

Instagram uygulamasını açtığınız zaman karşınıza gelen ilk ekran artık biraz farklı görünüyor. Firma ana tasarım çizgisini bozmadan alt kısma TikTok benzeri “Reels” ve alışveriş için “Shop” sekmeleri eklenmiş durumda. Türkiye’de aktif olmaya başlayan ana ekran tasarımı, uygulamanın gelecek için önemli farklı kategorilerine geçişi daha da merkeze alıyor ve birçok kişi için erişimi kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Shop ve Reels’i aşağıya alınca “+” şeklindeki yeni fotoğraf / video paylaşma simgesini ve “kalp” şeklindeki beğeniler simgesini yukarıya, tam olarak direkt mesaj simgesinin yanına alan platform, bu konuda ciddi bir alışma sürecinin de kapısını aralayacak gibi görünüyor. Bu konuda şimdiden çok ama çok büyük şikayetler geliyor. Alışkanlıkları bozulan kullanıcılar eskiye dönülmesini istiyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için getirilen yeni özellikler