reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için müzik arama özelliği yolda bulunuyor

Dünyanın en popüler sosyal medya kanalları arasında yer alan Instagram için müzik arama özelliği de yakında kullanıma çıkıyor.

Instagram için kodlardan yeni özellikler bulunmaya devam ediliyor. Bunların en yenisi ise müzik arama özelliği oldu. Instagram’ın müzik entegrasyonu uzun zamandır bulunuyor.

Yeni özellik ise yakında herkesin uygulama içerisinde spesifik müzikleri aramasına imkan tanıyacak. Burada çıkan sonuçlar üzerinden müziğin kullanıldığı Reels’ler de görülebilecek.

Bunun amacı sanıyoruz hem Reels’lerde kullanılan popüler müzikleri görmek, hem de Reels’lerde çok kullanılan müziklerden kaçmak adına bir araştırma yapmak.

Birçok kullanıcıyı fazlasıyla sevindirecek müzik arama özelliğinin henüz ne zaman kullanıma çıkacağı bilinmiyor ancak altyapı fazlasıyla hazır görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Reels için kısa süre önce süreler uzatıldı

Halen bilmeyenler için Instagram Reels, “Instagram Kamera” içerisinde kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor.  Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor.

Bu özellik başta 15 saniye limitine sahipti ve daha sonra bu limit 30 saniyeye çıkarılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise video limiti 60 saniye oldu. Yani içerik üreticileri artık 1 dakikalık Reels’ler çekebilecek ve paylaşabilecek.

Bu artış TikTok’un kendi içerikleri için limiti 3 dakikaya çıkarması sonrasında geldi. Bu açıdan Instagram’ın da Reels limitini ileride bu seviyeye yani 3 dakikaya çıkarması ihtimalle dahilinde yer alıyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept