reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için sözü verilen toplu yönetim süreci devreye alındı

TikTok baskısıyla 2021’de olduğu gibi 2022’de de karşılaşmaya devam edecek Instagram, toplu yönetim konusunda bir adım attı.

Geçtiğimiz yıl sözü verilen ve test edilen yeni nesil “kişisel aktivite” sistemi, Instagram tarafından herkes için kullanıma sunuldu. Eksiksiz olarak herkese gelmesi biraz vakit alacak yeni altyapı, kullanıcıların artık içeriklerini (Gönderiler, Hikayeler, IGTV ve Reels) ve etkileşimlerini (yorumlar, beğeniler, Hikaye çıkartma tepkileri vb.) toplu olarak yönetmesine imkân tanıyor. Burada toplu görüntüleme yanında toplu silme de yapılabiliyor.

Yeni kişisel aktivite sayfası ile belirli zaman dilimleri arasında atılan spesifik yorumları bulmanızı ve etkileşimlerini görmenizi kolaylaştıran Instagram, bugün başka bir yenilik daha duyurdu. Buna göre yakında hesap kurtarma süreci için güvenilir arkadaşlar belirlenebilecek. Firma şu an aktif olarak test edilen bu konuda daha detaylı bilgilerin sonra verileceğini aktarıyor.

Instagram için 2022 özelinde geleceği düşünülen diğer tüm yeni özelliklere direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. TikTok etkisiyle büyük bir değişime giren Instagram, 2022 itibarıyla artık özellikle Reels ve video içerikleri ciddi şekilde öne çıkarıyor.

Şu sıralar yakında geniş çaplı olarak kullanıma girecek abonelik sistemiyle de ses getiren servis, eski popülerliğini kaybediyor olsa da halen milyarlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bir Meta şirketi olarak her zaman eleştirilerin merkezinde olan servis, örneğin bir iPad uygulaması çıkarmıyor olmasıyla çok kızdırıyor.

İlginizi Çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı