reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’ın açığını bulan Türk öğrencilere şaşkınlık veren gelişme

Arda Kılıç ve Mert Ergün isimli iki Türk genci Instagram platformunda bir açık keşfetti. Platformdaki açığı bulan lise öğrencileri bu bilgiyi Instagram’la paylaştı.

Instagram ise ödül olarak öğrencilere 5 dolar teklif etti. Uygulamanın açığını daha önce bir çok kez bulan öğrenciler, ödül miktarından her seferinde bir sıfır atıldığını belirtti. Öğrenciler Instagram’da kendi mobil uygulamalarının reklamını vermek için gezerken açığı keşfettiklerini dile getirdi. Kılıç ve Ergün bununla birlikte uygulamadaki sponsorlu reklamları herhangi bir kart bilgisi girmeden ve herhangi bir sözleşmeye onay vermeden diledikleri miktarda reklam verdiklerini söyledi. Platformda daha önceden de açık keşfettiklerini söyleyen gençler ilk buldukları açık için 750 dolar, ikinci buldukları açık içinse 50 dolar ödül önerildiğini söyledi.

Arda Kılıç konuyla alakalı şunları söyledi

Arda Kılıç, “Arkadaşımla Instagram’da bulmuş olduğumuz açık ile Instagram’da ki Sponsorlu reklamları herhangi bir kart bilgisi girmeden ve herhangi bir sözleşmeye onay vermeden ucu açık bir şekilde istediğimiz miktarlarda reklam verebildiğimizi fark ettik. Bu açığa arkadaşım ile her zamanki gibi Instagram’a mobil uygulamamızın reklamını verirken denk geldik. Böylesine bir açık eğer kötü amaçlı firmaların veya şahısların eline geçmiş olsaydı kendilerine veya kurumlarına istedikleri miktarlarda reklam verebilerek bu açıktan faydalanabileceklerdi. Yani Instagram’a hiçbir şekilde ücret ödemeden hem kurumlarını hem de kendi reklamlarını vererek Instagramı büyük bir zarara sokabileceklerdi” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mert Ergün Instagram açığıyla ilgili şunları söyledi

Her buldukları açıkta ödülün daha da azaltılarak kendilerine sunulduğunu bahseden Mert Ergün, “Bu açığı fark ettiğimizde arkadaşımla direk Instagram’a bildirdik ve bize açığı daha detaylı anlatmamız dahilin de 5 dolar ile ödüllendireceklerini söylediler, bu açığın kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi ve fark edilmemesi için açığı detaylı olarak anlattık. İlk bulduğumuz açıkta 750 dolar gibi bir ödül teklifi sunuldu. Bir sonraki bulduğumuz farklı açık için bize 50 dolar gibi komik bir rakam teklif eden instagram bu sefer bulduğumuz açık için ise bize 5 dolar gibi bir ödül teklifinde bulundu. Sanırsam her bulduğumuz açıkta bir önceki bulduğumuz açığın ödül teklifinin sonundan bir 0 silerek devam edecekler. Bu işi para için yapmıyoruz fakat instagram gibi dev bir platformun böylesine büyük açıklar verip bizlere sunduğu ödüller bizleri sadece güldürmektedir” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Kayıp Samsung cihazları bulmak için yeni yol