reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’dan güvenlik açığı bulan 14 yaşındaki gence büyük ödül

Apple, FaceTime’da güvenlik açığı bulan 14 yaşındaki bir genci ödüllendiriyor. iOS’un yeni versiyonuyla düzeltilen FaceTime’ın güvenlik açığını 14 yaşındaki bir genç, arkadaşları ile Fortnite oynarken bulduğunu hatırlatalım.

Grup FaceTime özelliğindeki açığı rapor eden genç ailesiyle ödüllendirilecek. Grant Thompson güvenlik açığını ilk olarak annesine belirttiğini, sonrasında annesinin Apple’a e-posta gönderdiğini ifade etti. Apple, güvenlik açığıyla ilgili düzeltmeyi iOS 12.1.4 güncellemesiyle birlikte çözüme kavuşturdu. Reuters’ın aktardığı habere göre Apple, hem Thompson ailesini hem de genci ödüllendireceğini açıkladı. Şirket gence ne kadar bir ödül ödeyeceğini açıklamasa da kaynaklar bu ödemenin 200 bin dolar olabileceğini söylüyor.

iOS’un 12.1.4 güncellemesiyle farklı bir FaceTime sorunun da ortadan kaldırıldığı belirtiliyor. Ekip, FaceTime’ın ‘Live Photos’ özelliğinde daha önce hiç karşılaşmadıkları ve kullanıcılar için problem yaratacak önemli bir sorunu daha düzelttiğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 ile birlikte karanlık mod geliyor

Apple bir taraftan da iOS 13 hakkındaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yeni gelen bilgilere göre iOS 13, karanlık moda destek verecek. Karanlık mod sayesinde iPhone’ların bambaşka bir arayüz deneyimi sunacağa benziyor. Geçtiğimiz yıl macOS Mojave işletim sistemine karanlık mod desteğini getiren Apple’ın bu özelliği iOS 13 için de getirmesi bekleniyor. iPad için yeni bir ana ekranın geleceği ve CarPlay’de yapılacak bazı iyileştirmelerin de olduğu ifade ediliyor. iOS 13’ün uygulamalar için yeni bir sekmeli arayüz ve daha iyi dosya yönetim işlevlerine de sahip olacağı dile getiriliyor. iOS 13 ile birlikte video servisinin tanıtılma ihtimali de kuvvetle muhtemel.

İlginizi Çekebilir

Geleceği gözler önüne seren güzel konsept