reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Reels için süre bir kez daha uzatılacak gibi görünüyor

TikTok tarafından alınan Instagram Reels, yakında kişilerin daha da uzun içerikler paylaşmasına imkân tanıyacak.

Halen bilmeyenler varsa Instagram Reels, “Instagram Kamera” içerisinde kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor.  Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor. Bu özellik başta 15 saniye limitine sahipti ve daha sonra bu limit 30 saniyeye çıkarılmıştı. En son ise video limiti 60 saniye seviyesine çekilmişti. Ortaya çıkan son kanıtlara göreyse Instagram Reels video limitinin 90 saniye seviyesine çekilmesi için aktif olarak testler yapılıyor.

90 saniye seviyesine herkes için ne zaman çıkılacağı henüz bilinmiyor ancak süreç birçok kişi için güzel görünüyor. Zaman esnekliği kişilerin yaratıcılarını artırıyor, böylelikle her video içerisinde daha fazla şey gösterilebiliyor / anlatılabiliyor. TikTok ise uzun zamandır kişilerin 3 dakikaya kadar hızlı içerikler paylaşmasına izin veriyor.

TikTok’un inanılmaz büyük etkisiyle artık geleceğini Reels gibi video formatları üzerine kuran Instagram, artık fotoğrafı ciddi şekilde geri plana itiyor. Artık yeni nesil sadece video içerikler tüketmek istiyor.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca