reklamı kapat

POPÜLER

Instagram regram

Instagram ve Facebook Messenger kullanıcılarını sevindirecek gelişme

Facebook çatısı altında yer alan Instagram ve Messenger yakında birbirleriyle daha fazla bilgi paylaşmaya hazırlanıyor. Bu sayede kişi listesi aktarımının çok daha pratik bir hal alması bekleniyor.

Yola fotoğraf paylaşımı olarak başlayan Instagram, 2012’de Facebook tarafından satın alınmasından itibaren giderek gelişiyor. Sunulan yeniliklerle birlikte platform günlük hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Öyle de kalmak istiyor. Bunun için de kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sunmaya devam ediyor.

Tek tuşla kişi aktarımı

Bu pratik özelliklerin bir kısmı her iki platformu birden kullanan kişilere hitap ediyor. Örneğin Instagram’da paylaştığınız bir hikayeyi sadece tek bir tuşla Facebook’a aktarmak mümkün oluyor. Ancak görünen o ki bu yakınlığın daha da artırılması amaçlanıyor. Bu doğrultuda uygulamalar arası kişi aktarımı mümkün hale geliyor.

Paylaşılan ekran görüntülerine bakılırsa bu özellik Messenger’daki kişiler sekmesinin altında yer alacak. “Rehberinizdeki kişileri Messenger’da bul” özelliğinin yanında Instagram’ı da göreceğiz. Yani bu özellik tamamen kullanıcıların kontrolünde olacak. Eğer kişi aktarımı yapılmasını talep etmezseniz iki uygulama bu bilgilere erişemeyecek.

Elbette bu yenilikle birlikte herkesin aklına aynı soru geliyor: Ya iletişime geçmek istemediğim takipçilerim bana Facebook’tan erişirse? Elbette böyle bir sorun yaşanabileceği de düşünülmüş. Bu sebeple yeni özellik sadece karşılıklı takip söz konusu olduğunda çalışıyor. Böylece istemediğiniz kişilerin başınızı ağrıtması mümkün olmuyor.