reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, yakında tüm videoları sadece Reels olarak paylaşabilir

En önemli Meta şirketlerinden Instagram, bugün TikTok’laşma sürecinde bir test daha gerçekleştirmeye başladı.

Instagram, hep söylediğimiz gibi son dönemde yeni nesli elinden kaçırmaya başladığı için odağını TikTok’a doğru kaydırıyor. Gün geçtikçe daha fazla oranda TikTok’a benzeyen servis, yapıldığı ortaya çıkan yeni testlere göre yüklenecek tüm videoları Reels olarak paylaşmak için yeni bir altyapı geliştiriyor. Eğer süreçte bir değişiklik olmazsa yakında normal video paylaşımları sadece Reels olarak karşımıza çıkacak. TikTok’a cevap olarak geliştirilen Reels içerikler, normal videolara oranla daha farklı bir düzen gerektiriyor. Yeni dönemde her videonun Reels olarak paylaşılacak olması, kişileri video konusunda Reels’e özel düzenlemeler yapmaya zorlayacak. Şirket bu şekilde Reels’lerin daha fazla oranda kullanılmasını hedeflerken, önümüzdeki dönemde açık olarak fotoğraflar gibi normal video içerikleri de geride plana itilecek. Artık her şey Reels olacak, süreç IG yanında Facebook tarafına da genişletilecek.

Bu arada platform şu an belirli kesim üzerinde tam ekran içerik testi de yapıyor. Bu teste dahil olan kişiler, şu an ana akış sayfasındaki videoları tam ekran olarak görüyor. Videolar teste dahil olmayan kişiler tarafından da tam ekran görüntülenebiliyor. Ancak bunun için videonun üzerine bir kez basılması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın yeni testinde ise süreç otomatik olarak tam ekran şeklinde karşımıza getiriliyor. Yakında herkes için getirilmesi beklenen bu adım dışında firma fotoğrafları da unutmadıklarını belirtiyor. Bu çok inandırıcı değil ancak Mark Zuckerberg fotoğraflar için de tam ekran çalışmalarının yolda olduğunu aktarıyor.

Instagram yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın