reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom internet cayma bedelini geri aldı

İnternet aboneliğini iptal ettiren kişi cayma bedelini geri aldı

Hızı taahhüt edilen seviyenin altında olduğu için internet aboneliğini iptal ettiren bir vatandaş, ödediği cayma bedelini geri aldı.

BirGün‘de yer alan habere göre Konya’da yaşayan Onur Kızılçay, 2019 yılı sonlarında aylık 90 TL fiyat ile bir internet sağlayıcıya abone oldu. Ancak Kızılçay birçok kişinin başına geldiği gibi ödediği bedel karşılığı taahhüt edilen internet hızına erişemedi. Bu sorun / durum için defalarca firmanın müşteri hizmetlerini aradığı aktarılan Kızılçay, söylendiği kadarıyla daha yüksek hız için aylık ödeme bedelini 150 TL’ye kadar çıkardı. Fakat bu yöntemle de sonuç alamayan Kızılçay, aboneliğini iptal ettirdi ve firmanın kendisine kestiği tam 1.200 TL’lik cayma bedelini ödedi. Avukatı aracılığıyla 14 Ekim 2020’de Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuran Kızılçay, 31 Ocak’ta çıkan kararla ödediği cayma bedelini geri almaya hak kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cayma bedelini geri alma konusunda bu olay örnek teşkil edecek

İnternetin hız testini yaparak düzenli olarak kayıt altına aldığını ve yaşadığı sorunu belgelediğini söyleyen Kızılçay, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Daha sonra avukatımla görüştüm. Birlikte kanunları inceledik. Daha sonra tüketici hakem heyetine sunduk. Bunun sonucunda da adalet yerini buldu. Ödediğim paranın iadesini kazandım. Tüm vatandaşlara diyeceğim; bu tür konularda hakkınızı arayın. Bu tip firmalara göz açtırmayın.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept