reklamı kapat

POPÜLER

Mui akıllı tahta

İnternete bağlanabilen akıllı tahta! [Video]

CES 2019’da gerçekten birçok ilginç sergileniyor. Ancak bunlar arasındaki belki en ilginci Mui tarafından geliştirilen akıllı tahta modeli.

Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz Mui, aslında temel olarak dokunmatik özelliğe ve LED ekrana sahip bir tahta blok ya da panel. Kapalı olduğu zaman standart bir tahta blok görünümü bulunan ürün, akıllı özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Kickstater’da 110 bin dolar bağış toplayan, yakında ise Indiegogo projesinde başlayacak ürün, internete bağlanabiliyor. Japon şirket tarafından bir akıllı ev merkezi olması amacıyla üretilen ürün, bağlandığı cihazlar üzerinden birçok konuda bilgi verebiliyor. Dokunmatik olarak kontrol edilen Mui akıllı tahta, örneğin ortamdaki bağlı ışıkları kapatıp açmanıza, sıcaklığı değiştirmenize ya da müzik çalmanıza imkan tanıyor. Sınırlı da olsa birçok konuda bilgi gösterebilen ürün, yerleşik olarak Google Assistant ile geliyor. Böylece birçok konu akıllı tahta ile konuşularak halledilebiliyor. IFTTT temelinde bağlantı kuran cihaz, bünyesinde bir hoparlör barındırmıyor. Bu dijital asistanının olduğu göz önüne alındığı zaman bu tercih gerçekten oldukça garip duruyor.

Mui akıllı tahta
Mui akıllı tahta
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı tahta Mui büyük ilgi görüyor

Kickstarter’dan alanlara eylül ayında gidecek ürün, CES 2019’un gerçekten en ilginçleri arasında yer alıyor. Farklı bir akıllı ev sistemi kurmak isteyenleri çok mutlu eden Mui, büyük bir çıkışa hazırlanıyor. Bu ilginç ürünü sizler nasıl buldunuz?