reklamı kapat

POPÜLER

iOS 11’le ilgili ilk bilgi gün yüzüne çıktı

Apple her yıl yeni iOS sürümünü kullanıcılara sunuyor. Yeni iOS sürümleri yeni özellikleri beraberinde getiriyor. Apple’ın bu yıl yayınlayacağı iOS 11’le ilgili ilk bilgi ortaya çıktı. Söylenenlere bakılırsa Apple kullanıcılarının uzun süredir beklediği bir özellik bu yıl kullanıma sunulacak.

Advertisement

Bu yıl iPhone’un 10. yılı olduğu için büyük bir önem taşıyor. Cihazın tasarımında birçok değişikliğe gitmesi beklenen Apple’ın işletim sisteminde de ciddi değişikliklere gideceği düşünülüyor. Zira Apple temelinde bir yazılım şirketi olduğundan iOS’in iyi olması, cihazın başarı yakalamasına direkt olarak katkı sağlıyor. İddialara göre iOS 10’da daha çok iMessage‘a odaklanan Apple, iOS 11’de ise FaceTime‘a önemli bir yenilik getirecek.

FaceTime bilindiği üzere Apple cihazları arasında görüntülü olarak konuşma yapmaya olanak sağlıyor. Fakat birçok görüntülü konuşma uygulamasında birden fazla kişiyle konuşma yapmaya izin verse de FaceTime’da bu özelik bulunmuyor. iOS 11 ile birlikte grup halinde görüntülü konuşma yapılabileceği ileri sürülüyor. iOS 11’in her yıl olduğu gibi bu yıl da Haziran’da, WWDC etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. iOS 11’le ilgili yeni özelliklerin önümüzdeki aylarda ortaya çıkacağını öngörmek mümkün. Özellikle de tasarımın değişip değişmeyeceğinin iOS 11’le ilgili olarak cevap bekleyen en önemli soru olduğunu söylemek gerekiyor.