reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 12

iOS 12’nin beklenen önemli yeniliği için üzücü haber

Teknoloji devi Apple‘ın WWDC 2018‘de görücüye çıkarttığı yeni mobil işletim sistemi iOS 12, önemli bir yeniliği olmadan son kullanıcıya ulaşacak.

Betası büyük beğeni toplayan Apple‘ın yeni mobil işletim sistemi iOS 12, bugün yapılan resmi açıklamaya göre çıkışında grup FaceTime özelliğinden yoksun olacak. Şu an hem iOS 12 hem de macOS Mojave betalarından kaldırılan destek, 32 farklı kişinin FaceTime üzerinden grup halinde sohbet (Sesli ya da video) edebilmesine imkan tanıyordu. Bu ertelemenin neden olduğu hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, özelliğin ancak yıl sonunda herkese açılacağı belirtiliyor. Bekleyenler için kötü duran bu gelişme, çözülemeyen bir sorun nedeniyle geriye atılmış gibi görünüyor. iOS 12’nin normal şartlarda eylül ayında kullanıma çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iOS 12 ile başka neler getiriyor?

Bakıldığı zaman ilk olarak performans konusunda yapılan iyileştirmeler karşımıza çıkıyor. Deneyenlerin söylediği kadarıyla işletim sistemi eski cihazların performansını dahi arttırıyor. Dediğimiz gibi beta halinde dahi oldukça beğenilen iOS 12, iPhone X’un şikayet edilen birçok sorununu da ortada kaldırıyor. Örneğin artık Face ID’ye birden fazla yüz eklenebiliyor. Ya da uygulamaları kapatmak için üzerine basılı tutulması gerekmiyor.

İlgili Video

Şirketin en son iPhone modelleri