reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 12 iPhone 5S

iOS 12 eski iPhone’ların performansını artırıyor mu? [Video]

Teknoloji devi Apple‘ın WWDC 2018‘de görücüye çıkarttığı yeni mobil işletim sistemi iOS 12, performans konusunda çok iddialı görünüyor. Peki bu performans eski iPhone’lara da yansıyor mu? İşte cevabı;

Beta sürecine katılan kişilerin söylediği kadarıyla iOS 12 performans konusunda önemli bir artış getiriyor. Telefonları daha stabil ve hızlı hale getiren sürüm, yeni yayımlanan videoya göre iPhone 5S gibi eski iPhone’ları da sevindirici şekilde toparlıyor. iOS 11.4.1 ile karşılaştırılarak yapılan test, arada hatırı sayılır farkların olduğunu gösteriyor. iOS 12 işletim sistemli iPhone 5S, ilk olarak çok daha hızlı başlıyor. Bazı uygulamaları daha hızlı açtığı görülen sürüm, klavyeyi de hızlı şekilde ortaya çıkarıyor. Bu tarz ufak detaylar ile genel kullanıcı deneyimini ciddi şekilde artıran yeni işletim sistemi, eski cihaz sahipleri için çok güzel görünüyor. Şu an birçok kişi kararlı sürüm yerine iOS 12 beta kullanıyor. Bunun arkasında da beta sürümde dahi sunulan bu performans / stabilite farkı yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iOS 12 önemli özellikten yoksun olacak

Yeni işletim sistemi geçen hafta açıklandığı kadarıyla çıkışında grup FaceTime özelliğinden yoksun olacak. Şu an hem iOS 12 hem de macOS Mojave betalarından kaldırılan destek, 32 farklı kişinin FaceTime üzerinden grup halinde sohbet (Sesli ya da video) edebilmesine imkan tanıyordu. Bu ertelemenin neden olduğu hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, özelliğin ancak yıl sonunda herkese açılacağı belirtiliyor. Bekleyenler için kötü duran bu gelişme, çözülemeyen bir sorun nedeniyle geriye atılmış gibi görünüyor. iOS 12’nin başka bir değişiklik olmaz ise eylül ayında kullanıma çıkması bekleniyor.