reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12 ve iOS 11.4.1

iOS 12 ve iOS 11.4.1 hız testinde karşı karşıya [Video]

Apple’ın WWDC 2018‘de gün yüzüne çıkarttığı iOS 12 sonunda indirilmeye sunuldu. Bu yeni sürümün iOS 11.4.1’den iki kat daha hızlı olduğu iddia ediliyor. Peki bu iddialar gerçeği yansıtıyor mu?

Videolarıyla öne çıkan YouTube kanallarından EverythingApplePro iOS 12’yi desteklenen tüm cihazlarda test ediyor. Yalnızca iPhone X ile sınırlı kalmaması iPhone SE ve iPhone 5s gibi desteklenen çok eski modelleri de teste dahil etmesiyle ortaya enteresan bir sonuç çıkıyor. Önce telefonları hiç şarjı yokken prize bağlandığında açılma hızlarını kontrol ediyor. Bu noktada yeni sürümün daha hızlı olduğu gözler önüne seriliyor. Ardından cihazların şarj olmasından sonra bu hızın uygulamalara nasıl yansıdığını görüyoruz. Kamera açılışı, bildirim merkezi, uygulamalar arasındaki geçişler, ayarların açılma süresi gibi günlük hayatta çok kullanılan kısımlar gözden geçiriliyor. Bunun üstüne iPhone X’te Face ID‘nin tepki verme hızı, eski modelleride ise Touch ID hızı öne çıkıyor. Yeni modellerde aradaki hız farkı daha dikkat çekici. Eski modellerde ise bir dengesizlik söz konusu. Kimi zaman daha hızlı, kimi zaman çok daha yavaş olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Videonun sonunda iOS 12‘nin getirdiği hız farkının en net şekilde iPhone 6 serisinde görüldüğü sonucu çıkıyor. Daha eski modellerde dengesizlik söz konusuyken, daha yeni modellerde hız problemi yaşanmıyor. Bahsettiğimiz bu videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.