reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12.1

iOS 12.1’in çıkış tarihi belli oldu

Merakla beklenen iOS 12.1’in çıkış tarihi belli oldu. Apple’ın yarın New York’ta gerçekleştireceği yeni iPad Pro etkinliğinde iOS 12.1 güncellemesini de indirmeye sunacağı belirtiliyor.

Bir süredir beta versiyonu olan iOS 12.1, yarın tüm kullanıcılar için indirmeye sunulacak. iOS 12.1 ile birlikte eSIM desteği de geliyor. eSIM desteği sayesinde yeni iPhone kullanıcıları çift SIM karttan yararlanabiliyor. iOS 12.1 bununla birlikte Grup FaceTime görüşme özelliğini, ayarlanabilir bokeh özelliğini ve daha birçok özelliği kullanıcılara sunuyor.  Yeni özelliklerle birlikte iOS 12.1 güncellemesi kullanıcılara çok daha iyi deneyim yaşatacağa benziyor. Bir süredir bizim de betasını kullandığımız güncellemenin yarın akşam Türkiye saati 20:00’da indirmeye sunulması bekleniyor. Güncelleme ile ilgili detayları yarın akşam sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 12 dikkat çekici özelliklerle geliyor

iOS 12, sunduğu yeniliklerle kullanıcılara yepyeni deneyimler kazandırıyor. Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın yıldızı olan işletim sistemi, performans iyileştirmelerinin haricinde sunduğu yeniliklerle de dikkat çekiyor. İşletim sistemi, performansa odaklanan bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. 2013’ten bugüne kadar tüm iOS cihazlarına iOS 12 yüklenebiliyor.

iOS 12, uygulamaların çok daha hızlı açılmasına imkan tanıyor. İşletim sistemi, iPhone ve iPad’de günlük işleri daha hızlı ve duyarlı hale getiriyor. İşletim sistemi tüm sistemde performans iyileştirmeleri sunuyor. Kamera yüzde 70’e kadar daha hızlı açılıyor, klavye yüzde 50’ye kadar daha hızlı görüntüleniyor ve yazı yazarken daha fazla duyarlılık sunuyor.

FaceTime, aynı anda 32 kişiyle hem görüntülü hem de sesli görüşmeyi destekliyor. O an konuşmakta olan kişinin görüntüsü otomatik olarak büyüyor, böylece sohbet de kolayca takip edilebiliyor. Grup FaceTime özelliğini doğrudan Mesajlar uygulamasındaki bir grup yazışmasından başlatabiliyor veya dilediğiniz zaman, aktif bir aramaya katılabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir

Apple’ın en son tanıttığı saat