reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12.4.2

iOS 13 almayan iPhone ve iPad’ler için iOS 12.4.2 çıktı [İndir]

Kısa süre önce çıkan iOS 13, iOS 13.1 ve iPadOS sonrasında Apple’dan yeni sürümlere geçmeyen eski cihazlar için de bir güncelleme geldi. iOS 12.4.2 çıktı.

iOS 13 ve iPadOS önemli yenilikleri beraber getirdi. Ancak bildiğiniz üzere güncellemeler her cihaza gelmedi. Peki güncellemeyi alamayan eski cihazlar ne olacak? Burada maalesef koyu arayüz modu gibi birçok sevindiren özellik için yeni bir cihaz almak gerekiyor. Ancak güvenlik konusunda Apple eski modelleri unutmuyor. İşte yayımlanan yeni güncelleme iOS 12.4.2 tam da bu amacı taşıyor. Firmanın “iOS 12.14.2 iyileştirmeler içerir, önemli güvenlik güncellemeleri sunar ve tüm kullanıcılar için önerilir” şeklinde tanımladığı yeni sürüm, görebileceğiniz üzere yeni bir özellik getirmiyor, sadece güvenlik üzerine odaklanıyor. Hem iPhone hem de iPad için çıkan güncelleme, cihazların “yazılım güncelleme” bölümünden indirilebiliyor. Boyut ise cihazdan cihaza değişmekle birlikte 70 MB seviyesinde. Bu arada firmadan Catalina öncesi son olduğu düşünülen macOS Mojave 10.14.6 güncellemesi de gelmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPadOS hangi modellere geliyor?

iPadOS’a Apple’ın resmi açıklamasına göre 12.9 inç iPad Pro, 11 inç iPad Pro, 10,5 inç iPad Pro, 9,7 inç iPad Pro, iPad (7. nesil), iPad (6. nesil), iPad (5. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad mini 4, iPad Air (3. nesil) ve iPad Air 2 sürümleri yeni sürüme geçiş yapıyor.

iOS 13 hangi cihazlara yüklenebiliyor?

Açıklandığı kadarıyla iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme geçiş yapabiliyor.

İlgili Video