reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14

iOS 14 ile gelen Çeviri uygulaması hakkında her şey

Apple, iOS 14 güncellemesinin geliştirici versiyonunu yayınladıktan sonra güncellemeyle ilgili yenilikleri de görmeye başladık. iOS cihazlarımıza yüklediğimiz iOS 14’ün beta versiyonunda Çevir uygulaması da dikkatleri üstüne çekiyor.

Google Çeviri uygulamasında olduğu gibi Çevir uygulaması 11 farklı dilde konuşmalar için tasarlanmış yepyeni bir çeviri uygulaması. Doğal bir deneyim sunan uygulama dikey kullanım haricinde yatay kullanıma da destek veriyor. Kullanıcılar mikrofona dokunarak sesli çeviri yapabilecekleri gibi metin girerek de çeviri yapabiliyor. Çevir uygulaması şu anda Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça ve İspanyolca dillerine destek veriyor. Önümüzdeki dönemde uygulamaya Türkçe dil desteğinin de eklenmesini bekliyoruz. Dilleri otomatik olarak algılayabilen uygulama aynı zamanda internet bağlantısının olmadığı durumlarda da çalışabiliyor. Pek tabii bu özelliğin çalışabilmesi için kullanıcıların önceden dilleri telefonlara indirmeleri gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 ile gelen Çevir uygulaması Siri’ye de destek veriyor

Bu uygulama aynı zamanda Siri ile de entegre şekilde çalışıyor. Kullanıcılar çeviri yapmak istediklerinde sesli asistan Siri’den de faydalanabiliyor. Pek tabii Türkçe Siri kullanan kullanıcılar şu anda bu özellikten faydalanamıyor. iOS 14 ile birlikte gelen yenilikleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Play Station 5 ile tanışın