reklamı kapat

POPÜLER

Huawei
Huawei

Huawei tarafından dikkat çeken yeni telefon tasarımı

Huawei ilginç akıllı telefonlar tasarlamaya ve bunların patentini almaya devam ediyor. Yine gerçekten ilginç bir model ortaya çıkmış durumda.

Huawei en son karşımıza selfie kamerası ekran altında yer alan modern bir akıllı telefon ile çıkmıştı. Geçtiğimiz hafta ekran altı kamera teknolojisini kullanacak ilk firma olacağı söylenen Huawei, bu sefer yine ilginç bir model ile ses getirmiş durumda. LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen sayfadaki patentlere göre firma kenarlarının sadece belirli kısımları açıkta kalan modeller üzerinde çalışıyor. Bu açık kalan ve temel olarak ekran olan kısımlarda sanal butonların yer alacağı aktarılıyor. Bu cihazda ayrıca bir selfie kamerası da görünmüyor. Bu modelin ekran altı kamera ile patentlendiği aktarılıyor. Firmanın bu konuda 2020’de bir adım atması mutlaka bekleniyor. Ancak selfie kamerası ekran altında yer alan ilk model 2021’e de sarkabilir. Çünkü firmaya yönelik ciddi bir ABD baskısı bulunuyor.

Huawei

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan merakla Huawei Mate 40 serisi bekleniyor

Bu telefonlar özellikler performans konusunda iddialı geliyor. Çünkü modellerde kullanılacak 5 nm üretim sürecinden çıkan yeni nesil Kirin 1000, söylendiği kadarıyla Kirin 990’a oranla tam yüzde 50 performans artışı getiriyor. Bu da gerçekten inanılmaz bir değer olarak merak uyandırıyor. Hep belirttiğimiz üzere genelde jenerasyonlar arasında bu kadar büyük farklar olmuyor. Ancak Huawei Kirin 1000 ile sınırları oldukça zorlamış gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilk akıllı saatine merhaba deyin