reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 15 WWDC21 WWDC 2021

iOS 15 ile AirPods Pro ve Instagram sorunu çıktı, MagSafe Duo detayı ses getirdi

iOS 15 işletim sistemi geçtiğimiz günlerde resmi olarak indirmeye açıldı. İşte bu sürüm için bazı detaylar gelmeye devam ediyor.

iOS 15 hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Apple yeni sistemi için paylaştığımız sayfada en önemli tüm özelliklere değiniyor.

İşte bu sürüm ile bazı sıkıntılar baş göstermedi değil. Örneğin iOS 15’e geçince Instagram’da bir sorun oluştu. Bazı kişilerin Hikayeler’inde ses çıkmamaya başladı. Facebook ise bunun yakında çözüleceğini açıkladı.

Aynı zamanda iOS 15’e geçince AirPods Pro odaklı bir sorun da oluştu. Yeni sürüm kulaklığın Siri temelli kontrol sistemini bozdu. Apple bunun iOS 15.1 sürümüyle çözüleceğini duyurdu.

Ayrıca iPhone 13 Pro odaklı MagSafe Duo detayı da ses getirenler arasında. Ortaya çıktığı kadarıyla Apple’ın MagSafe Duo şarj cihazı iPhone 13 Pro ile büyük kamera modülü nedeniyle neredeyse uyumsuz. Telefon ile cihaz sorunsuz şarj getiriyor ancak tam oturma sağlanmıyor. Bu gerçekten çok ilginç görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 15 destekli iPhone modelleri hangileri?

Yayımlanan listeye göre iOS 15 işletim sisteminin geleceği iPhone modelleri tam olarak şunlar olacak:

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi
-iPhone 6S serisi
-iPhone SE modelleri
-iPod Touch 7. jenerasyon

Bu arada iOS 15’in WWDC’de tanıtılan her özelliği hemen kullanımda değil. Daha önce de aktardığımız üzere SharePlay özelliği iOS 15’in çıkışına yetişmedi.

Söylendiği kadarıyla bu özellik herkes için daha sonra aktif edilecek. Burada ne tarz bir sorun yaşanıyor halen bilinmiyor ancak Apple biraz daha zaman istiyor.

Buna ek olarak AirPods Pro veya AirPods Max için Bul ağını kullanma süreci de bir süre için daha ertelenmiş durumda. O da çıkışta değil daha sonra kullanıma sunulacak.

Bu özelliklerden en azından SharePlay, iOS 15.1 ile aktif edilebilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi Mix 4’ün kutu içeriğine yakından bakın