reklamı kapat

POPÜLER

iOS ve Android destekli mobil yazıcı: LG Photo Paper

LG, iOS ve Android’li cihazlar ile kullanılabilen mobil yazıcısını duyurdu. Bluetooth ve yakın saha iletişimi (NFC) teknolojisine destek veren Pocket Photo isimli cihaz, iOS ve Android platformu için sunulan ücretsiz uygulama sayesinde kullanılabiliyor.

Kullanıcılar, iOS veya Android platformu için sunulan uygulamayı cihazlarına indirdikten sonra cihaz üzerinden fotoğraf çıktısı alabiliyor. Cihazın sahip olduğu ZINK kartuşsuz baskı teknolojisi ile kartuşa ihtiyaç duyulmadan yüksek kaliteli fotoğraflar yazdırılabiliyor ve bu fotoğraflar uzun yıllar saklanabiliyor.  72 x 120 x 24 mm ölçülerine sahip olan ve 215 gram ağırlığındaki cihaz, pazardaki en küçük mobil fotoğraf yazıcısı. LG Photo Paper ile 5,1 x 7,6 cm büyüklüğünde fotoğraf çıktısı alınabiliyor.

Pocket Photo uygulamasındaki özelliklerin değiştirilebiliyor olması QR koda adapte edilmesini ve fotoğrafların kolay şekilde kesilip renklerinin ayarlanmasını sağlıyor. Fotoğraflardaki QR kodun yazılabilmesi ile LG Pocket Photo kullanıcıların sanal ortamda fotoğraf paylaşabilmesine imkan tanıyor.  Yurt dışında 200 dolardan satışa sunulan cihazın Türkiye’de ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil. Cihazla kullanılan uygulamanın iOS sürümüne buradan, Android sürümüne ise buradan ulaşabilirsiniz.
LG Pocket Photo
LG Pocket Photo