reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

iPad Pro dizüstü bilgisayarların yerini alabilecek mi?

Apple’ın pazarlama sorumlusu Phill Schiller, iPad Pro hakkında açıklamada bulundu. iPad Pro’nun kullanım durumunun müşteriye göre değişiklik gösterdiğini belirten Schiller, bazı kullanıcıların iPad Pro’yu dizüstü bilgisayar yerine kullanabileceğini ifade etti.

Birçok kullanıcının iPad Pro’yu özellikle seyahat ederken tercih ettiğini söyleyen Schiller, bazı kullanıcıların iPad Pro’yu bilgisayarları yerine tercih ettiğini dile getirdi. Schiller, iPad Pro’nun film izleme, internette gezinme ve kitap okuma gibi işlemler için kullanıldığını belirtse de tabletin çok daha güçlü yeteneklere sahip olduğunun da altını çizdi.

10,5 inçlik iPad Pro, dizüstü bilgisayarlara gözdağı veriyor

Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan 10,5 inçlik iPad Pro, 9,7 inçlik modelden yüzde 20 daha büyük. Daha büyük olmasına rağmen elde konforlu bir deneyim sağlayan tablet A10X Fusion işlemcisini bünyesinde barındırıyor. Bir önceki nesil işlemciden yüzde 30 daha hızlı olan tablet aynı zamanda yüzde 40 daha güçlü grafik performansına sahip. 120 Hz desteği sayesinde daha pürüzsüz bir deneyim vadeden tablette filmler ve videolar çok daha iyi görünüyor. Akıcılığıyla fark yaratan 2224×1668 piksel çözünürlüklü 10,5 inçlik tablette her şey daha duyarlı. Tam boy klavye desteği sunan tablet 10 saate varan pil ömrü sunuyor. Tabletin arka kısmında optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 4K video kaydedebilen 12 megapiksel F/1.8 diyaframlı kamera ve 7 megapiksel ön kamera bulunuyor.

YORUMLAR