reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11

iPhone 11 hakkında ilk detaylar gelmeye başladı

Apple ve LG bu yıl piyasaya sunulacak iPhone modellerinde tasarım değişikliğine imza atabilir. Geçtiğimiz yıl üç iPhone modelini görücüye çıkaran Apple, bu yıl iPhone cihazlarındaki en çok kullanılan özelliklerini tamamen ortadan kaldırabilir.  Gelen son haberlere göre Apple ve LG, gelecek iPhone modelindeki çentiğin daha ince olması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

LG’nin yeni iPhone modellerindeki yüz tanıma sistemi için 821 milyon dolarlık yatırım yaptığı konuşuluyor. ETNews kaynakları LG’nin, Apple’a tedarik edilecek yüz tanıma modülleri için yeni üretim hatları inşa edeceği ve bunun için de şirketin yatırımlar yapmayı planladığı ifade ediliyor. Apple bilindiği üzere iPhone X modelinde ana ekran tuşu yerine yüz tanıma sistemi Face ID’ye vermişti. Apple’ın bu yıl satışa sunacağı diğer iPhone modellerinde de ana ekran tuşunu kaldırma ihtimali bulunuyor. iPhone X’in yerini almasını beklediğimiz iPhone 11’de 5,8 inçlik OLED ekranın plus modelinde ise 6,5 inçlik OLED ekranın yer alacağı iddia ediliyor.

6,1 inçlik iPhone da yolda

6,1 inçlik LCD ekranlı yeni bir iPhone modelinin de yolda olduğunu belirtelim. Merakla beklenen iPhone 11’in eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Yeni iPhone modelleriyle ilgili detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.