reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro ailesinden tepki çeken gelişme!

Apple’ın yeni iPhone modelleri hakkında önemli bir detay ortaya çıktı. Söylendiği kadarıyla iPhone 11 Pro kapatılmasına rağmen konum takibine devam ediyor.

Yapılan paylaşıma göre iPhone 11 Pro, 11 Pro Max ve büyük ihtimalle iPhone 11 modelleri yukarıda da dediğimiz gibi kapatılmasına rağmen konum takibine devam ediyor. Brian Krebs tarafından bulunan ve Apple tarafından doğrulanan bu detay, ilk akla geldiğini gibi uygulama temelinde işlemiyor. Yani siz gizlilik ayarları içerisinden kapattığınız zaman uygulamalar konum takibi yapamıyor. Konum takibine “tek tek kapatılmasına” rağmen belirli sistem uygulamaları ve servislerinin devam ettiği açıklanıyor. Bu durumun özellikle Apple tarafından “normal” olarak karşılanıyor olması biraz tepki çekiyor. Takip sürecini sistem uygulama ve servisleri dahil olmak üzere tamamen kapatmanın yolu ise söylendiği kadarıyla “konum servislerini” tamamen kapatmaktan geçiyor. Ancak bu durum başta navigasyon uygulamaları olmak üzere birçok kullanıcı ideal değil. Apple sürecin bir güvenlik riski oluşturmadığını belirtiliyor ancak yine de bu durum pek akla yatmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro odaklı bu durum yakında çözülebilir

Çünkü süreç gerçekten hoş görünmüyor. Bu durumu daha şeffaf hale getirilmesi için sistem uygulamaları ve servislerinin de kullanıcılar kapattığı zaman “takibi bırakması” gerekiyor. Bu takip probleminin daha sonra detaylanacağı tahmin edilirken, bir sonraki iOS 13 güncellemesi ile sürecin daha açık hale getirileceği de tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Note 10 modelinin fiyatı çok yüksek olabilir