reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12

iPhone 12 için yeni indirim fırsatı; işte A14 Bionic işlemcili telefonun yeni fiyatı

iPhone 13 ailesi şu anda Apple’ın en iddialı akıllı telefon serisi olsa da iPhone 12 modelleri de günümüzde tercih edilecek modeller arasında yer alıyor.

Advertisement

iPhone 12 modelinin fiyatı için bir fırsatdan bahsetmek istiyoruz. Apple Türkiye’de 17.499 TL‘ye satılan model bir satış kanalında 17.099 TL‘ye satılıyor. 128 GB‘lık depolama kapasitesine sahip olan modelin kalbinde A14 Bionic işlemcisi kullanılıyor. A15 Bionic işlemcisi bir önceki işlemciye kıyasla daha iddialı bir performans sunsa da A14 Bionic de telefonda kullanılan tüm uygulamaları ve oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor.

iPhone 12’de iPhone 11’den farklı olarak OLED ekran bulunuyor. Bilindiği üzere iPhone 11’de LCD ekran yer alıyordu. LED teknolojisi sayesinde yeni model bir önceki modele kıyasla daha derin siyah renkler sunuyor. 6,1 inç boyutunda Super Retina XDR OLED ekranın tercih edildiği telefonda 2.532 x 1.172 piksel çözünürlük değeri kullanılıyor. Telefon True Tone teknolojisine de destek veriyor. True Tone, beyaz dengesini ayarlayarak ekrandaki görüntülerin daha doğal görünmesini sağlıyor. Pro ailesinde olduğu gibi iPhone 12 modeli de gücünü A14 Bionic’ten alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 kamera performansıyla da beğeni topluyor

Bir önceki modelin kamerasında F/1.8 diyaframlı 12 megapiksel kamera yer alıyordu. Yeni modelin 12 megapiksellik kamearasında F/1.6 diyafram kullanılıyor. F/1.6 diyafram sayesinde düşük ışıkta daha aydınlık fotoğraflar çekilebiliyor. Apple’ın belirttiğine göre yeni modelin geniş açı kamerası yüzde 27 daha fazla ışık yakalayabiliyor. Saniyede 60 kare 4K video kaydı da kullanıcılara sunuluyor. Telefonun detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display