reklamı kapat

POPÜLER

Skywell HT-i

SKYWELL HT-i; Çinli markanın ikinci modeli Türkiye’ye geliyor

Tamamen elektrikli ET5 sonrası Türkiye’de satışa sunulacak ikinci oyuncu olacak SKYWELL HT-i, markanın yeni bir kitleye erişme tarafında önemli silahı olacak.

Türkiye’ye 2021 yılında giriş yapan Çin merkezli SKYWELL, pazarda kısa sürede aldığı olumlu geri dönüşler sonrası ürün gamını genişletme hamlesine geçiyor. Tamamen elektrikli ET5 modeliyle Türkiye pazarına giriş yapmasının ardından ikinci basamağa hibritle geçiş yapacağını gördüğümüz markanın yeni oyuncusu HT-i olacak. Benzinli ve elektrik motorunun kombinasyonuyla kullanıcılara 1.267 kilometreye varan menzil vadeden SKYWELL HT-i, eğer bir aksaklık olmaz ise eylül ayından itibaren satışa sunulacak. Aracın Çin’deki fiyatlarının 22.000 dolar ile 30.000 dolar aralığında olduğunu da kenara not etmekte fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SKYWELL HT-i hakkında bilmeniz gerekenler

2.800 milimetre dingil mesafesi ve 4.698 milimetre uzunluk yükseklik değerleriyle Skoda Kodiaq’ı akıllara getirecek D segment bir SUV olarak karşımıza çıkan model, iç mekânda da buna paralel olarak ferah bir yaşam alanı sunabiliyor. ET5’den de bildiğimiz tamamen yatırılabilen ön sürücü koltuğuyla yine kullanıcı deneyiminde fark yaratacak olan modelde 12,8 inçlik multimedya paneline yer verilecek. HT-i, motor tarafında ise Çin’in önemli isimlerinden BYD’nin hibrit sistemi üzerine geliştiriliyor. Bu sistemin içten yanmalı ayağında konumlandırılan 1,5 litrelik benzinli motor 116 beygir güç ve 135 Nm tork üretebilecek niteliklerde. Aracın hibrit bölümünün elektrik ayağında ise segmentinde görmeye alışık olmadığımız seviyede, yüksek kapasiteye sahip bir ünitenin konumlandırıldığını görüyoruz. 175 beygire yakın güç üretebilen motor ile tamamen elektrikli modda, 200 kilometreye kadar kadar menzil değerinin görülebiliyor olması günlük ihtiyaçların ötesine geçiyor. Bu bileşim yapısıyla hibrit versiyonun toplam menzili 1.267 kilometreye ulaşıyor. Adaptif hız sabitleme, şeritte kalma yardımcısı, entegre seyir yardımcısı, trafik hız sınırı tanımlama, otomatik kısa ve uzun far yardımcısı gibi pek çok aktif ve pasif güvenlik önlemiyle donatılmasını beklediğimiz HT-i ile ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR